Buď vám toto pivo sadne, alebo nie (Champale Brut IPA)

Champale Brut IPA, Brut IPA, Dejf, test piva, recenzia, české pivo

Pivným štýlom, ktorý sa na pivovarníckej mape objavil len nedávno, je Brut IPA. Ten môže evokovať aj sekt, keď sa pod pojmom brut označuje najsuchší možný sekt. V tomto prípade by pivo malo byť maximálne prekvasené „do sucha“. Musíme sa priznať, že tento štýl v nás vyvoláva polemiku a nie je to určite štýl, ktorý bude chutiť každému. My dnes ochutnáme kúsok s názvom Champale Brut IPA, ktoré bol navarený v pivovare Dejf. Ten pri jeho tvorbe spolupracoval so sládkom Richardom Vetyškom, ktorého môžete poznať z pôsobenia v Holíčskom pivovare Wywar.

Názov piva: Champale Brut IPA

Pivovar: Spolupráca pivovaru Dejf a Richarda Vetyšky

Druh piva: Brut IPA

Krajina: Česko

Stupňovitosť:  14°

Obsah alkoholu: 7,6 %

Zloženie: Voda, jačmenné a špeciálne slady, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo nám na otestovanie poskytol samotný pivovar.

Farba: Tmavo-žltá. Pivo je jemne kalné.

Pena: Smotanová, vysoká. Bola zložená z malých bubliniek.

Vôňa: Kombinácia grepu, medu i oxidačných tónov.

Chuť: Sladový základ je výraznejší, telo stredne plné. Nájdete v ňom kombináciu limetky, grepu aj šumienkovosti. Koncovka je výrazne suchá, keď sa prekrýva s horkastou koncovkou.

6.5/10

Zhrnutie

Štýl Brut IPA nie je láska na prvý dúšok. Buď vám sadne, alebo nie. My sme pili viac kúskov, dvakrát nás tento štýl nepresvedčil. Do istej miery to platí aj o tomto kúsku, aj keď má čo ponúknuť. Pivo je pekne suché, hutné a nezvyčajné. Mínusom je hladkosť prechodov ale aj tažšia piteľnosť. Alkohol na úrovni 7,6 percenta je cítiť. Za nás je to 6,5 bodu. Pokojne vyskúšajte, možno vám tento štýl sadne viac.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.83/10 (3 hodnotení)