Budvar chce cieliť viac na Slovensko. Ohlasuje expanziu

Budvar 33

Český národný pivovar Budějovický Budvar sa chce viac zamerať na slovenský trh. Štvrtý najväčší producent piva v Česku plánuje na našom trhu výraznejšie posilnenie pozície, čomu majú pomôcť napríklad aj nové pivá.

Reštart

Pivovar hovorí o to, že chce na Slovensku reaktivizovať značku. „Našou misiou ako českého národného pivovaru je byť ambasádorom českej pivnej kultúry. Najväčšie aktivity vyvíjame v HoReCa segmente, kde je to hlavne edukácia o správnom štýle čapovania, starania sa o pivo a o celkovom zážitku. Slovenskí spotrebitelia piva sú na vysokej úrovni a sú veľmi nároční,“ hovorí riaditeľ Budweiser Budvar SK Ivan Schwarz.

Schwarz bude mať pod palcom aj stratégiu pre regióny juhovýchodnej Európy, Blízkeho východu a Afriky. Vedenie pivovaru sa rozhodlo zjednotiť globálnu stratégiu pre všetky trhy, keď aktuálne zavádza kampaň s názvom Pozdravy z Republiky piva.

Snahu posilniť pozície na slovenskom trhu si môžu všimnúť aj pivári. Pivovar uviedol na trh dve novinky. Prvou je Budvar Reserve. Podľa pivovaru ide o 200 dní odležaný ležiak. Druhou novinkou je ležiak Budvar 33, dostupný v plechovkách, fľašiach alebo pre HoReCa segment v sudoch.

Len na Slovensku a v Česku

Názov je podľa pivovaru odvodený od 33 jednotiek horkosti IBU.  Pri pive použil pivovar chmeľ Agnus a slad Crystal Light. „Slovensko je jedinou krajinou na svete, kam budeme horký ležiak Budvar 33 vyvážať,“ uviedol Ivan Schwarz.

Len doplníme, že doteraz u nás pivovar ponúkal Budweiser Budvar Original, Budvar Výčepní, Budvar Tmavý a nealkoholický Budvar Nealko.

Český pivovar  v súčasnosti exportuje do 76 krajín vrátane napríklad Nemecka, Ruska, Británie, Nového Zélandu či Kanady. Štátom vlastnený pivovar plánuje rozšíriť pôsobenie hlavne v Afrike. Pivovar zaujal aj tým, že spolupracuje s minipivovarmi pri varení limitovaných edícií piva a ich umiestnením na svojich pípach v pohostinstvách.

Len pripomenieme, že spoločnosť Budweiser Budvar SK má u nás stabilné tržby, ktoré sa pohybujú okolo deviatich miliónov eur. Len pre porovnanie, je to zhruba na úrovni štvrtého najväčšieho pivovaru u nás – Banskobystrického pivovaru.

Prečítajte si aj

České pivovary sa tešia. K rekordu im pomohli aj Slováci