Bylinky v tomto pive hrajú prvé husle (Herbie Bangkok)

Hvezdon - Herbie Bangkok

Pivá ochutené bylinkami sú na slovenskom pivnom trhu pomerne vzácnou komoditou. Do svojej ponuky ich zaradilo niekoľko pivovarov, určite však nie sú bežnou pivných lístkov. Medzi pivovary, ktoré majú takéto pivo v ponuke patrí aj pivovar Hvezdoň. Ich pivo nesie meno Herbie Bangkok.

Pivovar pivo predstavuje nasledovne: „Náš kamoš a už aj spolupracovník Pedro vymyslel tento recept, ktorý mal veľký ohlas na jesennom Salóne piva v Bratislave. Bylinkáč obsahuje tri druhy – môžete sa pokúsiť identifikovať z etikety.

Jemné pivko, bylinky cítiť decentne, ale veľmi príjemne. Horkosť nižšia – ako inak bylinná. Jedna z bylín bola vypestovaná Marikou z Bystrej.“

Názov piva: Herbie Bangkok

Pivovar: Hviezdoslavovský remeselný pivovar Hvezdoň

Druh piva: Herbal Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 11,5%

Obsah alkoholu: 4,4%

Zloženie: Vida, jačmenný slad, granulovaný chmeľ, sušené bylinky, kvasnice.

Cena: Pivo nám na otestovanie poskytol samotný pivovar.

Farba: Medená, pivo je číre.

Pena: Stredne vysoká. Bola zložená z menších aj väčších bubliniek.

Vôňa: Bylinky dominujú. Náznakom môžete rozoznať med a karamel.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti dominujú bylinky (materina dúška, medovka, mäta…). Horkosť je nevýrazná, doznievanie jemne bylinkové.

7.5/10

Zhrnutie

Bylinky v tomto pive hrajú prvé husle, ale nekričia. Skôr sa pekne rozvíjajú a sú pekne prítomné a dávajú tomuto kúsku tvár. Bavilo nás vyskladanie aj prechody. Určite kúsok, ktorý hutnosťou prevyšuje obsah alkoholu. Za nás je to 7,5 bodu. Môžeme pochváliť.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.25/10 (8 hodnotenie)