Čajová víchrica, ktorá skončí masakrom (Be a Man Among Men)

Unorthodox Brewing - Be A Man Among Men

Prvý nástrel: Unorthodox Brewing je názov kočovného pivovaru, ktorý si za posledné mesiace buduje slušné meno. Jeho sládok Kazo je známy hlavne tým, že má rád horské chute. Dokázal to vo viacerých kúskoch. Dnes si otestujeme jeden z nich. Nesie názov Be a Man Among Men, čo v preklade znamená „Buď chlap medzi mužmi“. Tento kúsok je špecifický tým, že pri jeho varení bol použitý čaj rooibos.

Názov piva: Be a Man Among Men

Pivovar: Unorthodox Brewing (navarené v JAMA Craft Brewery)

Druh piva: Saison

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 14,5°

Obsah alkoholu: 5,7 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad (plzenský a abbey), chmeľ (Nelson Sauvin), kvasnice, čaj rooibos.

Cena: Kúsok sme dostali priamo od pivovaru na testovanie.

Farba: Červeno-oranžová.

Vôňa: Nádherná. Cítim lesné ovocie, karamel aj spomínaný čaj.

Pena: Hutná. Mala smotanovú konzistenciu a tvar si držala dlho.

Chuť: Už v úvode cítite, že pôjde o riadne našponované pivo. Sladové tóny sú výrazne a rovnako vysoko je nastavený aj stred. V ňom zachytíte kombináciu citrusového ovocia, čajových tónov a kvetinového dojazdu. Koncovka je chmeľový masaker.

8/10

Zhrnutie

Nadupané pivo. A kúsok, ktorý určite osviežil ponuku na Slovensku. Ale pekne po poriadku. Úvod odštartoval celé predstavenie zostra. Hutnosť tónov je vysoká a drží sa celým kúskom. Stred je mnohorozmerný a zachytíte v ňom tak spomínaný čaj, citrusové ovocie, karamel i kvetinkové tóny. Koncovka je atómová bomba. Jednoducho horkastá víchrica. Keď sme testovali kúsok Baron Samedi Belgian Voodoo Ale, písali sme o tom, že v rukopise piva sme až tak nezachytili sládka pivovaru.  Be a Man Among Men je kúsok, ktorý nesie výrazný rukopis Kaza. Divoká jazda a dobrodružstvo. Pivo je piteľné a pekne vyskladané. Rozhodoval som sa medzi sedmičkou a osmičkou. Pivo bavilo, dávam osmičku. Vyskúšajte.