Názov originálny, prevedenie „len“ fajn (Christmas Puding)

Zichovec, Raven, Christmas Puding, Imperial Stout

Ak chce pivovar dlhodobo pôsobiť na trhu, marketing je veľmi dôležitá zložka podnikania. Ciest, ako zviditeľniť značku môže byť viacero. Jednou z nich je dať pivu zaujímavý názov. Pivovar Zichovec v spolupráci s plzeňským pivovarom Raven pred Vianocami 2018 zaujal. Na trh uviedol pivo s názvom Christmas Puding. A kto by nechcel ochutnať pudingové pivo? A pritom ide o pivo, ktorý by sme mohli nazvať všelijako. Napríklad aj perníkové či vianočné.

Názov piva: Christmas Puding – Oak Aged Imperial Stout

Pivovar: Rodinný pivovar Zichovec + Raven

Druh piva: Imperial Stout

Krajina: Česko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 8,5 %

Zloženie: Voda, jačmenné slady, ovsené vločky, pšeničné slady, figy, chmeľové produkty, pomarančovník horký, vanikové lusky, škorica, muškátový oriešok, sušený zázvor.

Cena: Za fľašu s objemom 0,7 litra sme zaplatili 5,60 eura.

Farba: Čierna.

Pena: Smotanová, vysoká. Hutná pena len pomaly padala.

Vôňa: Dominuje zázvor a muškatový oriešok, Okrem neho zachytíte aj tmavu čokoládu, vanilku či pomaranč.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo plné. Nájdete v ňom kombináciu kávy, čokolády, pomaranču, zázvoru i vanilky. Koncovka je horkastá len jemne.

7/10

Zhrnutie

Asi sme čakali viac. Keď niekomu poviete, že pijete pudingové pivo, je to dobrý marketingový nástroj. Ale aký je výsledok? Pivo ponúkne pestrú kombináciu citrusového ovocia, čokolády, kávy i korenisto-pikantnú linku.  Výsledný dojem je však troška rozpačitý. Od tohto štýlu i obsahu alkoholu by sme očakávali väčšie i hutnejšie predstavenie. Za nás je to sedem bodov. Určite však platí, že ide o nadštandardné pivo, ktoré sa oplatí ochutnať.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.88/10 (12 hodnotenie)