Český „radler“, ktorý si hovorí pivo (Černá Hora Borůvka)

Cerna Hora Boruvka

Prvý nástrel: Kategóriu piva s príchuťou sme tu už dlho nemali. „Zážitok“ s Desperadosom nám na dlho stačil. Ale opäť dáme nezvyčajnému pivu šancu. Tentokrát českému. Ideme na pivo Černá Hora Borůvka. Česi ho spravili tak, že do piva pridali výluh sušených čučoriedok. Už som ho pil, ale toto bude iné. Zmysly sú vyčistené, ideme na to.

Názov piva: Černá Hora Borůvka

Pivovar: Černá Hora

Druh piva: Ochutený výčapný ležiak.

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: Neuvádza.

Obsah alkoholu: 4,4 %

Farba: Červenkastý nádych. Také dobré rosé.

Vôňa: Ovocná. Svieža. Nepovedal by som, že ide o pivo.

Pena: Chvíľu držala, potom celkom rýchlo padala.

Chuť: Neutrálna. To ma hneď napadlo pri prvom dúšku. Sladový nábeh je naozaj platonický. Zato brucho piva dominuje. Ale tak malinovkovo. Chmeľový dojazd je symbolický.

5/10

Súhrn

Zhrnutie: Čo na to povedať. Nápad navariť takéto pivo nebol zlý. Len keby to možno urobili inak. Čo takto pridať čučoriedky v prvej fáze a nie na jej konci? Česi totiž dolievajú čučoriedkový výluh na konci. Aspoň tak to píšu na etikete. (Ak sme to správne pochopili.) Ale k veci. Nápoj sa pije ľahko. Ale nie ako pivo, ale ako malinovka. Asi tu uplatníme princíp, ktorý sme využili pri Kozli sviežom. Pivo budeme hodnotiť ako radler. Jednoducho pri klasickom pivnom rebríčku by prepadlo. Na rozdiel od Desperadosu je zloženie ako – tak OK. Samozrejme nechýba chmeľový extrakt. Za to idú body dole. Dávam päťku. Ani som dlho nerozmýšľal.