Keď v slovenskom Lidli kúpite fínske pivo (Pacific Pale Ale)

Pacific Pale Ale

Ak sa bude chcieť slovenský pivovarnícky trh vymaniť z absolútnej dominancie ležiakov, bude musieť byť ponuka iných štýlov oveľa bohatšia. Aj to však nič nezmení na tom, že ležiak bol, je a asi aj dlho bude základný pivným štýlom.

Vždy sa potešíme, keď sa na pultoch slovenských obchodov objaví aj nejaké pivo, ktoré nie je až také bežné. Tak sa udialo aj nedávno v reťazci Lidl. V jeho ponuke sa objavilo pivo z Fínska. Konkrétne z fínskeho pivovaru Pyynikin. Ten založili v roku 2012 v meste Tampere. Jeho ročná produkcia sa pohybuje na úrovni 30-tisíc hektolitrov, čo je asi tretina nášho Banskobystrického pivovaru. Z ich produkcie ochutnáme pivo s názvom Pacific Pale Ale.

Názov piva: Pacific Pale Ale

Pivovar: Pyynikin Brewing Company

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Fínsko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 5,5%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ.

Cena: Za pollitrovú plechovku sme zaplatili necelé dve eurá.

Farba: Medená, pivo je jemne kalné.

Pena: Vysoká so šľahačkovitou konzistenciou. Bola zložená z mikrobubliniek a len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, pomarančov, ríbezlí, kvetiniek i náznakov borovíc.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia pomaranču, limetky, karamelu aj náznakov kvetiniek a borovíc. Cítiť jemné náznaky plechovosti. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie jemne trávnaté.

7.5/10

Zhrnutie

Celkom príjemné prekvapenie. Piteľnosť je v tomto prípade na prvom mieste. Aj keď hneď musíme priznať, že sme čakali pri danom stupni alkoholu hutnejšie telo. Na strane druhej, aj toto pomáha piteľnosti. Ovocné iskrenie je príjemné, prechody prirodzené. Za nás je to 7,5 bodu, Také pivo do pohody.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.09/10 (16 hodnotenie)