Cestujete do Talianska? Toto je TOP 7 pivných pubov

Aj keď platí, že pivo z veľkých pivovarov je všade vo svete rovnaké, platí aj druhá premisa. V každej krajine nájdete zaujímavé podniky, v ktorých nájdete produkciu z remeselných pivovarov. Platí to aj o Taliansku. Na základe hodnotení z medzinárodnej stránky Ratebeer sme zostavili prehľad podnikov, ktoré sa oplatí navštíviť. Ak poznáte aj ďalšie, napíšte nám ich do komentára.

Birrificio Lambrate

Medzi najobľúbenejšie pivné podniky v Taliansku patrí aj pub skupiny Birrificio Lambrate. Tá pod jednou strechou združuje nielen reštauráciu či pivný podnik, ale aj pivovar. V milánskom lokále na vás čaká12 druhov čapovaného piva. V podniku nájdete aj niečo pod zub.

Adresa: Via Adelchi 5, Milano • Facebook • Web


Open Baladin Roma

Ak hľadáte pivné nebo, možno ho nájdete v tomto rímskom podniku. Na výčape si môžete vybrať 44 druhov piva. Ďalších 150 druhov zase nájdete vo fľaškách. Recenzenti hovoria, že väčšina ponúkaných pív pochádza z talianskej produkcie. Podnik ponúka aj teplú kuchyňu.

Adresa: Via degli Specchi 6, Rím • FacebookWeb 


Bir&Fud

Na výčape 36 druhov piva, ďalšie desiatky rôznych pivných štýlov vo fľaškovej verzii. Takáto je ponuka rímskeho podniku Bir&Fud Bottega. Ako už názov napovedá, na svoje si prídu aj fanúšikovia jedla. Zbystriť by mali priaznivci tzv. „kyseláčov“. Podnik pritom ponúka aj vlastné pivo a okrem pubu prevádzkuje aj pivotéku s názvom Bir&Fud Botteg.

Adresa: Via Benedetta 23, Rím • FacebookWeb 


Brasserie 4:20

Desiatky druhov čapovaného piva nájdete v ponuke podniku Brasserie 4:20. Konkrétne číslo prezradiť nevieme, keďže sa neustále mení podľa sezóny. Na svoje si prídu hlavne priaznivci pivnej pestrosti. Ponuka je totiž vyskladaná s tradičných, ale aj netradičných pivných štýlov. Na výber je aj vyše 400 druhov fľaškového piva.

Adresa: Via Portuense 82, Rím FacebookWeb 


The Drunken Duck

Neďaleko Benátok nájdete podnik, ktorý nesie názov The Drunken Duck, ktorý môžeme preložiť ako opitá kačka. Na výčape má asi 15 druhov piva, ďalšie desiatky sú pripravené vo fľašiach. V ponuke dominujú talianske a belgické pivá. Ak ho navštívite, skúste si pýtať exotické kúsky. Podľa recenzentov má podnik aj pivá, ktoré zrejú v sudoch po víne.

Adresa: Via degli Eroi 77, Quinto Vicentino • Facebook


Lambiczoon

Druhý najlepšie hodnotený podnik v Taliansku nájdete v Miláne. Na výčape vám ponúkne 12 druhov piva. Ďalších 50 druhov vás pritom čaká v chladničkách. Ako už názov napovedá, majitelia majú radi Lambic. A nielen ten. Na svoje si prídu priaznivci u nás obľúbených „kyseláčov“. Bokom nezostáva ani kvalitné jedlo.

Adresa: Via Friuli 46, Milano • Facebook • Web 


Ma Che Siete Venuti a Fà

Adresa: Via Benedetta 25, Rím • Facebook • Web 

Sú podniky, ktoré nepotrebujú mať veľké a moderné priestory na to, aby zaujali. Niekedy stačí malá rozloha, správny mix piva a atmosféra vznikne akosi sama. Presne to platí aj pre rímsky podnik Ma Che Siete Venuti a Fà. V jeho ponuke nájdete 16 čapovaných pív a ďalších vyše 200 vo fľaškách. Za pivo zaplatíte okolo piatich eur.

Snímky: FB podniky, Pixabay/Free-Photo