Cigánska motorová píla (Hellstork Rise of the Sidekick)

Hellstork Sidekick

Prvý nástrel: Máme tu šampiónov z roku 2014. Kočovníci z Hellstorku nás ešte nesklamali. Po dlhšom čase sa pozrieme na ich pivo. Nesie názov Rise of the Sidekick. Ide o svetlé pasterizované a nefiltrované pivo typu American Pale Ale.  Pivo bolo navarené v rožňavskom pivovare Kaltenecker. Kúpili sme ho v Staromeštianskej pivotéke za 3,60 eura. Keď sme si túto cenu porovnali na populárnom e-shope, skoro sme spadli z nôh. Na internete ju kúpite o 38 percent (1,34 eura) lacnejšie. To už je na zamyslenie.

Názov piva: Hellstork Rise of the Sidekick

Pivovar: Kočovný pivovar Hellstork navaril v pivovare Kaltenecker.

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 4,5 %

Zloženie: Voda, slad, americký a novozélandský chmeľ, kvasinky.

Farba: Oranžovo-červená. Pivo je kalné, keďže je nefiltrované.

Vôňa: Nádhera. Ovocný ohňostroj. Kombinácia malín, vína, egrešov, čerešní.

Pena: Zapenila kvalitne. Konzistencie stredne hutná, postupne padala.

Chuť: Úvodné sladové tóny začínajú pomerne mierne. Tak začína aj brucho piva, ale tam to naplno rozbiehajú ovocné tóny. Ja tu cítim grep, pomaranč či jahodovú sviežosť. Záver je chmeľový masaker. Ako keď si sadnete do električky a ona to vytiahne na 160 kilometrov za hodinu.

8/10

Zhrnutie

Vysoko nadpriemerné pivo. Piteľnosť je výborná. Oceňujem hlavne nádhernú ovocnú vôňu, ktorej odozvu môžete zachytiť v bruchu piva. Ďalšou najvýraznejšou stránkou je chmeľ. My to tu nazývame chmeľový masaker. V preklade to znamená, že to „reže“ ako motorová píla. Klasický ležiak je v tomto prípade ručná pílka. Pivo určite musíte ochutnať. Ja dávam osmičku. Príjemný zážitok.