Citrusová smršť od Hellstorku (Beat to Juice)

Prvý nástrel: Remeselný pivovar Hellstork je  stálicou na slovenskej pivnej scéne. Za ostatný rok-dva sa snaží profilovať aj špeciálmi, ktoré sa vymykajú bežnej produkcii na trhu. Pivo Beat to Juice presne zapadá do tohto rámca. Ide o štýl Fruit India Pale Ale, keď pivo nadväzuje na ich počin s názvom Kalamansi Ipa. Okrem klasických surovín bolo pri výrobe tohto kúsku použité ovocie kalamansi. Ide o špeciálnu odrodu limetiek.

Názov piva: Beat to Juice

Pivovar: Remeselný pivovar Hellstork (navarené v pivovare Sessler)

Druh piva: Fruit India Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 5,3 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky, kalamansi.

Cena: Za pivo sme zaplatili necelých päť eur.

Farba: Oranžovo–žltá. Pivo je výrazne mútne.

Vôňa: Toto je mandarínkovo–limetkový masaker. Práve toto ovocie maximálne dominuje. Môžete zachytiť aj rozmer pomaranču.

Pena: Jemná, stredne vysoká. Rýchlo padala.

Chuť: Sladový úvod je výrazný. V strede sa k slovu hlási citrusové ovocie, ktoré dominuje na plnej čiare. Krížia sa tu ovocná kyslosť i trpkosť. Koncovka je horkastá.

8/10

Zhrnutie

Bláznivé pivo. Výrazne ovocné, osviežujúce a prekvapivé. Ovocná linka fakt mení tento kúsok na akýsi „džús“. Ovocný stred je tak výrazný a prenikavý. Pivo je hutné a výrazné. Je otázne, do akej miery vám to sadne, alebo nie. My sme mali pri skupinovom hodnotení polemiku. Výsledná známka je zaokrúhlená osmička. Každopádne, ochutnajte a napíšte nám svoj pohľad. Určite je to oživenie pivnej ponuky a zážitok.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.67/10 (44 hodnotenie)