Čo navariť na horúce leto? Napríklad toto (Malý Ležák)

Zichovec - Session Lager

Dnes ochutnáme pivo s názvom Malý Ležák. Na trh ho uvádza Rodinný pivovar Zichovec. Ide o kúsok, ktorý zaujme nízkym obsahom alkoholu. Má ho len 3,1 percenta. Pivovar pivo predstavuje nasledovne: „Leto si žiada ľahké, dobre piteľné „cyklistické“ pivo na denné pitie. Preto vám predstavujeme náš nový svetlý ležiak, ktorý napriek nízkemu obsahu alkoholu a stupňovitosti dokonale vyjadruje horkosť a vôňu českého polosladkého červeného piva zo Žatca.“

Názov piva: Malý Ležák – Session Lager

Pivovar:Rodinný pivovar Zichovec

Druh piva: Výčapné pivo

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť:

Obsah alkoholu:  3,1%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, jačmenné vločky, chmeľové produkty.

Cena: Za pollitrovú plechovku sme zaplatili 3,20 eura.

Farba: Svetlo-žltá, pivo je číre.

Pena: Vysoká s jemnou smotanovou štruktúrou, pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia sladu, jemného medu, karamelu aj masielka.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia sladu, karamelu a jemného medu. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie korenisto-horkasté.

7/10

Zhrnutie

Ľahké a osviežujúce pitie. Voláme po ľahkých a dobre piteľných pivách, ale tento kúsok nám až tak nesadol. Remeselne je spravený fajn a možno by sme v takejto verzii privítali iný pivný štýl. Lepšie mohli byť prechody aj celková lahodnosť, pivo na nás pôsobilo kostrbatejšie. Za nás je to sedmička. Chválime, že také niečo vzniklo. Vieme si predstaviť, že keď je vonku 30+, muselo by sa obracať jedna radosť.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8/10 (2 hodnotení)