„Guláš“ svetových parametrov (Coco Čoko Mango Hruška Bourbon Vanilla Jumbo)

Coco Čoko Mango Hruška Bourbon Vanilla Jumbo

Ak to pôjde takto ďalej, nitriansky pivovar Hop Grup bude musieť na etiketách používať extra malé písmo, alebo bude meno piva prikladať v brožúrke. Jeho názvy pív sú čoraz dlhšie. Príkladom je aj pivo Coco Čoko Mango Hruška Bourbon Vanilla Jumbo. Už názov napovedá, že v tomto pive boli použité suroviny, ktoré na prvý pohľad spolu neladia. Okrem kakaových bôbov totiž pivovar použil aj mangové a hruškové pyré, vanilkové lusky či kokos.

Názov piva: Coco Čoko Mango Hruška Bourbon Vanilla Jumbo

Pivovar: Hop Group Pivovar Nitra

Druh piva: Hybrid rôznych štýlov.

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 27°

Obsah alkoholu: 12,2%

Zloženie: Voda, jačmenný a ovsený slad, kakaové bôby, mangové pyré, hruškové pyré, vanilkové lusky, kokos.

Cena: Štvoricu pív predával pivovar za 35 eur.

Farba: Čierna.

Pena: Jemná, vystútala len nízko a veľmi rýchlo padala.

Vôňa: Intenzívna. Kombinácia kávy, čokolády, manga aj hrušiek. Jemne cítiť aj alkohol.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti nájdete kombináciu čokolády, kávy, kokosu, ale aj príjemného iskrenia hrušiek a manga, ale aj sušených sliviek, višní či dobových tónov. Tie pekne sú nevtieravé a posúvajú celé pivo do iného rozmeru. Horkosť je nevýrazná, doznievanie kávové  s čokoládovým dozvukom. Alkohol je pekne schovaný.

9/10

Zhrnutie

Parádne pivo. Plusom je celkové zladenie všetkých na prvý pohľad neskombinovateľných zložiek. Výsledok je prekvapivý. Všetko sa drží v rovnováhe, je pekne zladené a dopĺňajú sa. Po čokoláde, prichádza na rad kombo mango-hurška, nekričia, len pekne zvýrazňujú nový rozmer. Za nás je to deviatka. Plusom bolo to, že obsah alkohol unekričal, aj keď sa postupne hlásil.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.32/10 (17 hodnotenie)