Čokoládovo-karamelová cesta do zimy (Winter Solstice Seasonal Ale)

Winter Solstice Seasonal Ale

Prvý nástrel: Americký pivovar Anderson Valley sme už na našich stránkach testovali. Tentokrát sa k nemu opäť vraciame a otestujeme si jeho kúsok s názvom Winter Solstice Seasonal Ale. Už názov napovedá, že ide o sezónny špeciál. Aj keď dnes máme bližšie k letu ako k zime, napriek tomu máme naňho chuť. Pivo by malo zohriať (a nielen obsahom alkoholu). Tento kúsok sme kúpili v kórejských potravinách na Bajkalskej.

Názov piva: Winter Solstice Seasonal Ale

Pivovar: Anderson Valley

Druh piva: Spice/Herb/Vegetable

Krajina: USA

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 6,9 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ.

Farba: Červeno-hnedá.

Vôňa: Čokoládovo-karamelová.

Pena: Veľmi jemná. Pena nie je doménou tohto piva.

Chuť: Úvod je taký rozpačitý. Dojem vylepšuje až v stred. V ňom sa pekne snúbi čokoláda, vanilka a karamel. Koncovka je horkastá len tak platonicky. Rezkosť je ideálna.

6/10

Zhrnutie

No už som od Anderson Valley pil aj lepšie kúsky. Tento výstrelok mi pripadá trocha chaotický, tóny sú jednoducho neusporiadané a len tak nahádzané. Najsilnejší je stred piva, v ktorom nájdete náznaky čokolády, karamelu i vanilky. Ale tam to aj končí. Úvod aj koncovka jednoducho nevyšli. Ale nie je to zlé pivo. Len očakávania boli vyššie. Pokojne môžete vyskúšať, možno vám zachutí viac. Ja dávam  šestku. A pomerne silnú.