Vanilková návnada pre ženy (Bohemia Regent Lady Vanilla)

Bohemia Regent Lady Vanilla

Prvý nástrel: Keď sa pozriete na dátum založenia pivovaru v Třeboni, zostanete prekvapení. Pivovar, ktorý predáva pivo pod značkou Bohemia Regent, má v rodnom liste rok 1379. Jeho ročná produkcia sa dnes pohybuje na úrovni 80-tisíck hektolitrov piva ročne. Dnes sa pozrieme na pivo s názvom Lady Vanilla. Už jeho názov napovedá, že  ide o kúsok, ktorý je určený pre ženy. Česi spojili tmavý ležiak s vanilkovým sirupom.

Názov piva: Bohemia Regent Lady Vanilla

Pivovar: Bohemia Regent

Druh piva: Ochutený tmavý ležiak

Krajina: Česko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 4,4 %

Zloženie: Voda z artézskych studní, jačmenný slad, chmeľové palety a chmeľový extrakt, vanilkový sirup (cukor, glukózový sirup, voda, aróma, kyselina citrónová, farbivo: E150a, konzervanty: E202 a E2011).

Cena: Pivo sme kúpili v Česku.  Nestálo ani euro.

Farba: Červeno-hnedá. Pivo je čírejšie.

Vôňa: Cítim hlavne karamel a samozrejme výraznú vanilku.

Pena: Svetlo-hnedá. Smotanová konzistencia, ktorá rýchlo strácala tvar.

Chuť: Úvod je nevýrazný. V strede však vystreľujú tóny minimálne na štvrté poschodie. Nájdete tam kombináciu karamelu, čokolády a brutálnej vanilky. Horkosť nehľadajte. V závere  nájdete spálenú vanilku.

5/10

Zhrnutie

Nie je to až také strašné. Viem si predstaviť, že takto nastavené pivo môže ženám naozaj zapasovať. Začína to nevýrazne, v strede vyskakujú vanilkové tóny a záver nájdete aj tóny pripomínajúce prihorený chlieb. Rezkosť je ideálna. Mne trocha prekážala sladkosť, ale berme to ako ochutené pivo. Na zimný večer ako stvorené. Dávam veľmi slabú päťku. Upozorňujem, že tento kúsok bol známkovaný ako radler. Ak by sme šli podľa klasického pivného kľúča, známka by bola nižšia.