Cudzinec z Poľska, ktorý zapasoval (Hello Stranger)

Hello Stranger, Kingpin, Milk Stout

Poľský pivovar Kingpin sa na svojej stránke predstavuje celkom zaujímavo. „Pivo je pre nás rock’n’roll, kombinácia pevných remesených zásad a zdravej dávky šialenstva. Prechádzame nad pevný rámec štýlov, experimentujeme so zaujímavými zložkami a procesom varenia. Nesledujeme diagramy a pravidlá. Milujeme nezávislosť a sústredíme sa na hľadanie našej vlastnej cesty vo všetkom, čo robíme. Vytvárame naše pivá pre tých, ktorí, podobne ako my, sú zvedaví na nové príchute a prekračujú hranice,“ píše na stránke pivovar. My dnes otestujeme pivo s názvom Hello Stranger. To má byť navarené v štýle Milk Stout.

Názov piva: Hello Stranger

Pivovar: Browar Kingpin

Druh piva: Milk Stout

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 15,0°

Obsah alkoholu: 5,3 %

Zloženie: Voda, slady (Pale Ale, Cafe Light, Special B, Abbey, čokoládový, tmavý, Wheat Blanc), pražený jačmeň, chmeľ (Amarillo, Fuggles, East Kent Goldings), laktóza, kvasinky.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili necelé dve eurá.

Farba: Čierna, žiadne iné farby.

Pena: Vysoká, šľahačkovitá. Pomaly padala a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Kombinácia karamelu, mliečnej čokolády, kakaa i sušených sliviek.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo plné. Ponúka kombináciu mliečnej čokolády, karamelu, granka, kávy i sušených sliviek a hrozienok. Koncovka je horkastá len jemne. Rezkosť piva je vyššia. 

7.5/10

Zhrnutie

Príjemný Stout. Nájdete v ňom sladké, ovocné, smotanové i horkasté tóny. Pivo je pekne zaoblené, iskrivé a hutné. Najmä sladkastá linka sa tiahne celým pivom a zvýrazňuje plusy tohto piva. Mínusom je vyššia rezkosť. Za nás je to však 7,5. Ako by toto pivo dopadlo ako čapované? Inak tento kúsok bol pasterizovaný.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.89/10 (27 hodnotenie)