Cukríková „limonáda“ z Rakúska (Zwettler Dunkels)

Zwettler Dunkel

Prvý nástrel: Pri našej návšteve Rakúska sme sa cestou domov zastavili v tamojšej Bille. Samozrejme sme zablúdili k regálu s pivom a niečo sme zobrali aj na domov. V košíku nám skončilo aj pivo Zwettler Dunkels. Nejako špeciálne sme ho nevyberali. Stálo 1,4 eura a čakali sme, že nebude medzi najhoršími. Keď sme si doma študovali, čo sme kúpili, trocha sme sa škrabali za hlavu. Pivo má obsah alkoholu na úrovni 3,4 percenta. Uvidíme. Pivo navaril pivovar Privatbrauerei Zwettl. Ten má vyše 300-ročnú tradíciu.

Názov piva: Zwettler Dunkels

Pivovar: Privatbrauerei Zwettl

Druh piva: Tmavé konzumné pivo.

Krajina: Rakúsko

Stupňovitosť: Neuvedená.

Obsah alkoholu:  3,4 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, chmeľový extrakt.

Cena: 1,4 eura v rakúskej Bille.

Farba: Čierna. Oproti iným tmavým pivá je priehľadnejšia.

Vôňa: Sladová. Cítim jemné záblesky karamelu.

Pena: Jemná. Utekala tak rýchlo ako Usain Bolt.

Chuť: Úvod nezačína na prvom poschodí, ale v suteréne. A to najlepšie ešte len príde. V strede totiž prichádza cukríkové kráľovstvo. Koncovka je chmeľová len platonicky. Chuť je otrasná.

2/10

Zhrnutie

Ak by ste mi toto naliali do pohára a povedali, že na trh uvádzate novú napodobeninu kofoly, tak by som vám uveril. Toto je cukríková žbrnda prvej kategórie. Niečo tak sladké, nevyvážené a umelé som nepil. Ázijské pivá sú oproti tomuto kúsku extraliga. Rozmýšľam čo na tomto kúsku pochváliť, ale fakt nemám čo. Dávam slabučkú dvojku. Keď si pozriem na cenu (1,4 eura) a pomer kvality, tak je to najväčší omyl tohto roka. Celé zlé. Pivo idem vyliať do odtoku.