Najpopulárnejšie pivo z Macedónska (Skopsko Svetlo Pivo)

Skopsko Svetlo Pivo

Prvý nástrel: Snažíme sa spoznávať pivné kúsky z celého sveta. A dnes si rozšírime pivné obzory. Ochutnáme totiž kúsok, ktorý bol navarený v Macedónsku. A ochutnáme to najznámejšie, najpredávanejšie pivo tejto krajiny. Nesie meno Skopsko Svetlo Pivo a produkuje ho pivovar Pivara Skopje. Ten svoju históriu začal písať v roku 1922. Podľa dostupných údajov má 64-percentný podiel na trhu. Dnes si otestujeme kúsok, ktorý zaraďujeme do štýlu ležiak.

Názov piva: Skopsko Svetlo Pivo

Pivovar: Pivara Skopje

Druh piva: Svetlý ležiak

Krajina: Macedónsko

Stupňovitosť: 11 %

Obsah alkoholu: 4,9 %

Zloženie: Tak to sme museli googliť, keďže azbuku neovládame. Podľa všetkého voda, chmeľ a kvasinky.

Cena: Pivo sme dostali darom.

Farba: Zlatistá. Pivo je číre ako sklo.

Vôňa: Výrazne sladová. Zachytíte karamel a chmeľ.

Pena: Šlahačkovitá, vystúpala do výšok a celkom rýchlo padla.

Chuť: Úvod je nižšie postavený a plynule prechádza do stredu. V ňom nájdete kombináciu karamelu a cukríkov. Tóny sú až neprirodzene sladké. Koncovka je platonicky horká.

3/10

Zhrnutie

Ako opísať toto pivo, aby ste pochopili, o čo ide. Asi to vystihne jedno slovo – europivo. Ide o výrazne sladkastý kúsok, ktorý je navarený tak, aby sa zapáčil čo najväčšiemu publiku. Hlavne takému, ktoré nemá rado výrazne pivné chute. Najmä v strede tohto kúsku máte pocit, že pijete limonádu. Ťažko tu písať o silných stránkach. Ak ho silno podchladíte, možno to zlepší celkový dojem. U mňa je to dnes trojka.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.33/10 (3 hodnotení)