Dánsky gigant Carlsberg kupuje podiel v pivovare Mikkeller

Mikkeller

V Dánsku sa uskutočnila jedna z najzaujímavejších akvizícií posledných mesiacov. Zakladateľ a generálny riaditeľ známeho kočovného pivovaru Mikkeller Mikkel Bjergsø oznámil uzavretie spojenectva s pivovarníckou skupinou Carlsberg.

Nový akcionár

Spoločnosti Mikkeller a Carlsberg oznámili, že uzavreli distribučné partnerstvo s cieľom zvýšiť dostupnosť piva Mikkeller v Dánsku. Znamená to, že pivo z kočovného pivovaru sa dostane k oveľa širšiemu publiku ako doteraz.

V súvislosti s touto partnerskou dohodou získa spoločnosť Carlsberg 20 percent akcií v spoločnosti Mikkeller, zatiaľ čo zakladateľ a generálny riaditeľ Mikkel Bjergsø si ponechá kontrolný podiel a bude naďalej zastávať funkciu generálneho riaditeľa.

„Pre mňa osobne je to veľký deň. Keď som sa pred takmer 20 rokmi venoval vareniu piva, bolo to s veľkou vervou a ambíciou umožniť oveľa väčšiemu počtu ľudí prístup ku kvalitnému pivu. Dlhé roky sme našim zákazníkom ponúkali kvalitné pivo, ale chýbali nám dobre zavedené predajné kanály. Vďaka značnému predajnému aparátu spoločnosti Carlsberg nám toto partnerstvo ponúka príležitosť osloviť oveľa viac spotrebiteľov,“ naznačuje Bjergsø.

Rozširovanie vplyvu

„Týmto partnerstvom robíme obrovský skok v oblasti distribúcie. Znamená to, že budeme môcť osloviť oveľa viac milovníkov piva v celej krajine,“ hovorí Bjergsø.

Dohodu si pochvaľujú aj v Carlsbergu. „Mikkeller je silná značka a my urobíme všetko pre to, aby sme jej pomohli dosiahnuť ešte väčší úspech medzi zákazníkmi a spotrebiteľmi v Dánsku. Máme zaujímavé portfólio špeciálnych pív a vďaka tomuto partnerstvu budeme môcť zákazníkom a spotrebiteľom ponúknuť ešte viac jedinečných druhov v tejto kategórii,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Carlsberg Denmark, Peter Haahr Nielsen.

Ten uviedol, že zámerom skupiny je, aby si Mikkeller zachoval svoje veľmi špecifické vlastnosti. „Zatiaľ čo my s naším realizačným aparátom prispejeme k rastu značky,“ naznačil Nielsen.

Partnerstvo neovplyvní každodenný chod spoločnosti Mikkeller, kde Mikkel Bjergsø bude naďalej zastávať funkciu generálneho riaditeľa. Cieľom spoločnosti Mikkeller je pokračovať v úspechoch s vlastnými barmi a reštauráciami, ako aj zlepšovať skúsenosti zákazníkov a ďalej posilňovať značku.

Spoločnosť chce naďalej vyvíjať desiatky nových pív každý rok a poľa vlastných slov zostáva nezávislým remeselným pivovarom na celom svete.

Prečítajte si aj

Príbeh o rodine, ktorá zreformovala pivovarnícky svet

Snímka: Mikkeller