Diétna novinka z Banskej Bystrice (Urpiner GoodLife DiaFit)

Urpiner DiaFit

Prvý nástrel: Dnes ochutnáme novinku z Banskej Bystrice. Tamojší pivovar totiž na trh uviedol pivo s názvom Urpiner GoodLife DiaFit. Už názov prezrádza, že to Bystričania cielia na ľudí, ktorí chcú žiť zdravo. Keď sme hľadali nejaké bližšie informácie, natrafili sme na toto: „Diafit je špeciálne pivo s vhodným zložením hlavne pre diabetikov, avšak kvôli nízkemu obsahu cukrov je veľmi vhodný aj pre vyznávačov zdravého životného štýlu.“ Tak sme zvedaví, čo to pod Urpínom vymysleli.

Názov piva: Urpiner GoodLife DiaFit

Pivovar: Banskobystrický pivovar, Banská Bystrica

Druh piva: Svetlé konzumné pivo so zníženým obsahom cukru.

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 3,8 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, cukor a chmeľ.

Farba: Jemne žltá. Povedal by som, že toto pivo je „vyblednuté“.

Vôňa: Sladová. Jemná náznaky citrusov, ale nič extra.

Pena: Konzistencia bola jemná, ale štruktúru si držala.

Chuť: Naozaj diétna. Prvý nábeh sladových chutí je pomerne jemný. V strede zachytávam náznaky citrusov. Koncovka je pekne chmeľová. Tam nemám čo vytknúť. Celkové chute pôsobia vodnato.

5/10

Zhrnutie

Keby sme tento kúsok hodnotili ako klasické pivo, asi by sme ho prirovnali k čínskej produkcii. Ale tu musíme napísať „ale“. Ide o pivo, ktoré sa zaraďuje medzi najslabšie na trhu. Všetky chute sú tak veľmi slabučké. Ako keby ste sa na svet pozerali cez zadymené sklo a nevideli všetky jeho farby. Najsilnejší je tu chmeľ. Zaujímavé je to, že v zložení piva figuruje cukor. A výsledná známka? S prižmúrením dávam päťku. Hodnotil som to ako lepší radler. Pri porovnaní s klasickým pivom by tento kúsok asi prepadol.