Pivo určené len na hasenie smädu (Braník)

Z času na čas nám príde výčitka, prečo testujeme len pivá, ktoré sa dajú ťažko zohnať. Uznávame, že naše zameranie je takmer výlučne na remeselné či zahraničné pivo. Musíme sa priznať, že pri hodnotení piva sa chceme baviť a preto sa pivám, ktoré zapadajú do šedého priemeru vyhýbame. Dnes však urobíme výnimku. Otestujeme si pivo s názvom Braník. Je to značka, ktorú má pod palcom český pivovar Staropramen. Ako inak, bude to výčapné pivo. Etiketa hovorí o tom, že ide o pôvodnú receptúru.

Názov piva: Braník

Pivovar: Pivovary Staropramen

Druh piva: Výčapné pivo

Krajina: Česko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 4,1 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, jačmeň, chmeľové produkty, oxid uhličitý.

Cena: Za pollitrovú plechovku sme zaplatili 0,39 eura.

Farba: Zlatistá. Pivo je číre ako sklo. Tak číre pivo sme už dlho nehodnotili.

Pena: Jemná, šľahačková. Dlho si tvar nedržala a rýchlo padala.

Vôňa: Výrazne sladová. Okrem sladu môžete rozoznať med, karamel, jemné masielko a železité tóny.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, telo prázne, keď v ňom nájdete kombináciu karamelu, medu a náznakov plechovosti. Koncovka je horkastá. Pivo má vyššiu rezkosť.

4.5/10

Zhrnutie

Čo k tomuto pivu napísať. Ľahké, nevýrazné a v podstate prázdne pivo. Keď ste smädní, môže to byť taká poistka. Inak je toto pivo navarené tak, aby zachytilo aspoň spodnú hranicu sladovosti a ďalších charakteristických čŕt československého výčapného piva. Ak by to o kúsok podliezlo, už by to bolo niečo na spôsob ochutenej minerálky. Ale v pive nie sú žiadne „vady“. Za nás 4,5 bodu. Zvážte si sa pustíte do tohto dobrodružstva. Na zahasenie smädu poznáme aj lepšie kúsky.

Sending
Hodnotenie čitateľov
4.96/10 (26 hodnotenie)