Divočina z Čiernej vody (Pivo, ktoré nemalo byť)

Jama Craft Brews - Pivo, ktoré nemalo byť

Prvý nástrel: Ak by sa robil rebríček slovenských pivovarov, ktoré dávajú svojim pivám najčudnejšie mená, pivovar JAMA Craft Brewery by ašpiroval na celkové prvenstvo. Nakoniec, aj dnes testované pivo stojí za to. V Čiernej Vode pomenovali kúsok „Pivo, ktoré nemalo byť.“ Ide o štýl India Pale Ale. Ten je populárny, uvidíme ako zapasuje.

Názov piva: Pivo, ktoré nemalo byť

Pivovar: JAMA Craft Brewery

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 5,3 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo kúpite do dvoch eur.

Farba: Červeno-hnedá. Pivo ma hustú konzistenciu a je kalné. Ide o nefiltrovaný a nepasterizovaný kúsok.

Vôňa: Výrazne ovocná, okrem citrusového ovocia zachytíte aj jahody, melón, hrozno či černice.

Pena: Smotanová, hutná. Pomerne rýchlo padala.

Chuť: Úvod začína nevýrazne, v strede vyskakujú trpké ovocné tóny. Môžete identifikovať černice, melón, tŕpky i pomaranč. Celé toto „kombo“ prechádza do horkastého záveru.

7/10

Zhrnutie

Príjemné pivo. Po slabšom rozbehu nájdete ovocné predstavenie. V tomto kúsku zachytíte skutočne rôzne druhy ovocia, v ich pozadí môžete pozorovať karamelovú i kvetinkovú linku. Koncovka je horkastá. Pivo sa pije celkom dobre, pôsobí však trocha divokejšie. Ale také sú pivá z tohto pivovaru. Občas neriadené, divoké. Inými slovami remeselné. Ako keď babka napečie koláč a vždy chutí trocha inak. Pri tomto kúsku oceňujem rezkosť i piteľnosť. Dávam slušnú sedmičku. Pokojne vyskúšajte, bude to dobrodružstvo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.13/10 (8 hodnotenie)