Dôkaz, že dobré pivo nemusí byť silné (Dead Pony Pale Ale)

Dead Pony Pale Ale

Prvý nástrel: Dnes si rozšírime obzor v ponuke škótskeho pivovaru BrewDog. Ten je medzi „remeselnými“  pivami doslova kultový. Je to dané odvahou, ktorá sa odráža v ponuke. A nielen tým. Ich pivo má celkom slušné renomé, aj preto je vyhľadávané. Dnes si posvietime na kúsok s názvom Dead Pony Pale Ale. Ide o pivo s nižším obsahom alkoholu, takže sa hodí aj na horúce leto.

Názov piva: Dead Pony Pale Ale

Pivovar: BrewDog

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Škótsko

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 3,8 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Okolo 2,40 eura.

Farba: Medená.

Vôňa: Nádherná. Kombinácia kvetín a ovocia. Cítim grep, jahody a hrozno.

Pena: Jemná konzistencia si dlho tvar nedržala.

Chuť:  Na úvod ma prekvapila pomerne vysoká rezkosť.  Trocha to skresľuje celkový dojem. Úvod začína jemne. A stred na tento tón naskakuje. Zachytíte v ňom jemnú kombináciu kvetiniek a ovocnej kyslosti. Koncovka je chmeľová.

8/10

Zhrnutie

Zaujímavé pivo. Na úvod ma síce prekvapila vyššia rezkosť, tá však postúpne ustúpi a s miernym oteplením vystupujú do popredia celkom hutné tóny. Píšem celkom, pretože ide o kúsok s nízkym obsahom alkoholu (3,8%). Aj to je vlastne dôkaz toho, že výborné pivo nemusí maž nutne cez 5 percent alkoholu. Najzaujímavejšia na tomto kúsku je kombinácia kvetinkových tónov a jemnej ovocnej kyslosti. Pivo sa pije ľahko. Dávam slušnú osmičku. Ideálne pivo na dlhý letný večer.