dUb je minulosťou. V Rači pripravujú nový pivovar

Zmeny, ktoré ohlásil pivovar Buntavar vo Svite nemusia byť jediné, ktoré sa v týchto týždňoch udejú na slovenskom pivovarníckom trhu. Reštart pripravuje aj pivovar dUb Brewing Company v Rači. Aj keď v jeho prípade už uvedené meno patrí skôr do minulosti. „Pracujeme na tom, aby bol v Rači otvorený nový pivovar, a to čím skôr. O technológiu i priestory prejavil záujem investor, s ktorým momentálne rokujeme. Len čo budú jednotlivé kroky pevne dohodnuté, budeme čitateľov vášho portálu informovať,“ hovorí pre portál oPive.sk Marek Gehry.

Zatvorený od Vianoc

Pivovar bol poslednýkrát otvorený ešte pred Vianocami, keď bol z vedenia pivovaru odvolaný vtedajší riaditeľ a sládok Matthew Wirtz. Za posledné štyri mesiace tak v Rači nenavarili ani liter piva. Reštartu má pomôcť nový sládok. „Nový pivovar bude vychádzať z viac ako dvadsať ročných skúseností Igora Richtarika. Skúsenosti zbieral v pivovaroch Stein, Urpiner, Kaltenecker aj Liptovär,“ približuje spolumajiteľ.

V Rači pritom príde s novým majiteľom i nová koncepcia. „V novom pivovare na pípe určite nájdete domáce pivá. Základom ponuky budú vrchne kvasené pivá. Nebude samozrejme chýbať ani ležiak, ktorý by sa počas letných dní mohol stať bestsellerom v každom dobrom pube v Bratislave a blízkom okolí,“ nádeja sa Marek Gehry. Ten dodáva, že by na výčape chceli mať desať pív. „Priestor postupne dáme aj hosťujúcim pivám zo Slovenska a zahraničia,“ prezrádza.

V bratislavskom pivovare chcú začať odznova. „Hlavným poslaním pivovaru bude robiť radosť obyvateľom Rače a jej návštevníkom. Veríme, že budeme variť skvelé pivo, ktoré si nájde mnoho fanúšikov. Priestory budú doplnené aj o pivotéku s pivami zo slovenských i zahraničných remeselných pivovarov,“ uzatvára rozprávanie Marek Gehry.

Otvorenie v máji

Pivovar dUb  otvorili v septembri minulého roka, keď stavil na skúsenosti amerického sládka Matthew Wirtza. Už koncom roka však Američan o svoju pozíciu v pivovare prišiel, keď ho spoločníci odvolali z funkcie konateľa. Zatiaľ čo Matthew Wirtz je dnes v Pivovare Karpat, pivovar v Rači je zatvorený.  Aktuálne sa v ňom upravujú priestory podľa nového konceptu. Nový investor plánuje otvoriť pivovar začiatkom mája.