Značka Brontvai končí. Na scéne je Pivovar Kvačany

V priebehu krátkeho času ohlasuje zmeny už tretí slovenský pivovar. Po pivovaroch Buntavar (po novom God Times Brewery) a dUb Brewing, mení vizuál aj Pivovar Brontvai. Aktuálne ho spoznáte pod označením Pivovar Kvačany.

Inovácia v podnikaní

„Pre zmenu loga a názvu sme sa rozhodli kvôli inováciám, ktoré k podnikaniu patria. Chceli sme logo jednoduchšie a modernejšie, aby vystihovalo aj podstatu pivovaru podľa lokality,“ vysvetľuje pre portál oPive.sk Jakub Brontvai z Pivovaru Kvačany.

Hľadanie nového názvu nebolo dlhé a výsledok bol viac-menej logický. „Keďže pivovar sídli v Kvačanoch pri Kvačianskej doline a keďže sa pivovar a Kvačany navzájom zviditeľňujú, rozhodli sme sa pre zmenu loga aj pre úpravu názvu. Preto sme do loga tiež zakomponovali niektoré prvky erbu Kvačian,“ hovorí pivovarník.

Obmena sa týka len rebrandingu. „Zmeny sa postupne prejavia na nových propagačných materiáloch, etiketách a novom webe. Všetko ostatné zatiaľ ostáva rovnaké,“ vysvetľuje Jakub Brontvai. Na Liptove pritom pripravujú rozšírenie výroby. „Pracujeme na rozšírení varne na 250 litrov, s ktorým sme začali začiatkom tohto roka,“ tvrdí pivovarník.

Stará klasika

Zmeny by sa nemali dotknúť sortimentu piva. Ten zostáva stabilný. „Špeciálne pivá varíme dvakrát do roka na jar a jeseň. Aktuálne máme pivo štýlu American Brown ale s názvom Dnes by to šlo,“ prezrádza novinku Jakub Brontvai.

Aj na Liptove pozorne sledujú aktuálne trendy na trhu. „Poslednú dobu sme zažívali a stále zažívame boom vrchne kvasených pív a špeciálov. No začínam sa často stretávať s názormi, že ľudia znovu vyhľadávajú a vracajú sa k spodne kvaseným klasickým ležiakom,“ myslí si pivovarník.

Podľa jeho slov sa k ním do pivovaru vracajú ľudia vďaka ich vlajkovej lodi. „Vracajú sa k nám hlavne vďaka nášmu Aurum svetlému ležiaku, ktorý vyhral zlatú pivnú korunku 2014 a prírodnej atmosfére, ktorú v Kvačanoch máme,“ uzatvára rozprávanie Jakub Brontvai.

Snímka: Pivovar Brontvai