Tak ako je etiketa odfláknutá, tak je toto pivo geniálne (DoppelBock)

Daniel Kružliak - Doppel Bock tit

Keď sme od občianskeho združenia BrewHub dostali šesť pív, ktoré boli na Vianočnej výmene piva 2022 najlepšie hodnotené, jedno medzi nimi hneď na prvý pohľad vyčnievalo. Musíme povedať, že negatívne vyčnievalo. Kým všetci autori sa s etiketami vyhrali, jeden domáci pivovar to dal na „pankáča“.

Namiesto etikety použil len papierovú lepiacu pásku, na ktorej bolo napísané meno. Až následne sme sa dozvedeli, že ide o domovariča Daniela Kružliaka. S jeho pivami sme sa už stretli a doteraz sme boli spokojní. Uvidíme ako dopadne jeho DoppelBock.

Názov piva: DoppelBock

Pivovar: Daniel Kružliak

Druh piva: Doppelbock

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  8,1%

Zloženie: Neuvedené.

Cena: Pivo nám na otestovanie poskytlo občianske združenie BrewHub.

Farba: Tmavo-hnedá. Pivo je jemne kalné.

Pena: Vysoká, nadýchaná s jemnou šľahačkovitou štruktúrou.

Vôňa: Kombinácia karamelu, medu, kvetiniek, červeného bobuľovitého ovocia.

Chuť: Sladový základ je výraznejší, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia karamelu, medu, mliečnej čokolády, keksíkov, kvetiniek aj náznakov hrozienok či vanilky. Horkosť je nevýrazná, doznievanie jemne korenisté.

8.5/10

Zhrnutie

OK, tak ako je etiketa „odfláknutá“ etiketa, tak je toto pivo geniálne. Je hutné, iskrivé, mnohorozmerné a veľmi piteľné. Každý dúšok odhaľuje nové rozmery a baví. Jednoducho pitie, ktoré pozitívne prekvapí a chutí. Za nás je to 8,5 bodu. Nevieme či sme pili lepší Bock ako tento. Áno, tento štýl nie je rozšírený, ale toto pivo sa náramne podarilo.