Extra silný Belgičan z Holíča (Wywar Blond Jack Ale)

Wywar Blond Jack Ale

Prvý nástrel: Belgické štýly sa na slovenskom trhu objavujú v poslednom období stále častejšie. Ich ponuku rozširujú remeselné pivovary, ktoré takýmto spôsobom učia domácich konzumentov pivnej pestrosti. Medzi tieto pivovary môžeme zaradiť aj Holíčsky pivovar Wywar. Ten na trh uviedol pivo s názvom Blond Jack Ale 21°. Ide o pivo štýlu Belgian Blond Ale, ktoré sa môže pýšiť slušným obsahom alkoholu (9,0 percenta).

Názov piva: Blond Jack Ale 21°

Pivovar: Holíčsky pivovar Wywar

Druh piva: Belgian Blond Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 21°

Obsah alkoholu: 9,0%

Zloženie: Voda, jačmenný slad (Pale Ale), pšeničný slad, chmeľ (East Kent Golding, Wakatu), kvasnice (Abbaye Safbrew).

Cena: Pivo nám na testovanie dodal priamo pivovar.

Farba: Medeno-červená. Pivo je jemne mútne, keďže je nefiltrované a nepasterizované.

Vôňa: Typický Belgičan. Cítim med, karamel a korenisto-kvetinkové tóny.

Pena: Smotanová, zložená z jemných bubliniek.

Chuť: Úvod začína celkom nevinne, v strede to však vyskočí to poriadnej výšky. Zachytíte karamel, med, náznaky kvetinkových a korenistých tónov. V pozadí cítite aj ovocnú kyslosť. Záver je jemne horký, niekoľko sekúnd po dopití vás hreje alkohol. Cítite aj jemnú pikantnosť.

7.5/10

Zhrnutie

Zaujímavý kúsok. Začína celkom nenápadne, ale postupne to roztočí. Tóny sú hutné a napnuté na maximum. Po slabšom úvode nájdete divoký stred. Je v ňom karamel, med,  ale aj kvetinkové tóny. Ďalším rozmerom je ovocná linka, ktorá sa tiahne celým pivom. Záver je chmeľový len platonicky. Nájdete tu skôr alkoholový závan. Na môj vkus až veľmi. Rozhodoval som sa medzi sedem a osem. A v tejto rovine to aj necháme. Rozhodol stred a celkom pekne vyskladaná druha polovica piva.