Francúzska ukážka poctivého piva (La Damoise Blonde)

La Damoise Blonde

Prvý nástrel: Dnes si tu otestujeme ozajstnú chuťovku. Známi nám totiž priniesli z Francúzska tamojšie pivo. Už obal napovedal, že pôjde o remeselný kúsok. Pivovar sme samozrejme nepoznali, tak sme sadli za počítač a „googlili“. Čo sme zistili? Otestujeme si pivo z francúzskeho mikropivovaru La Damoise, ktorý otvorili len na jar tohto roka. Pivovar  sa chváli tým, že produkuje pivo len z ekologicky pestovaných plodín. Jeho kúsky len tak ľahko nekúpite. Podľa stránky predávajú pivo priamo len na ôsmich miestach. Tešíme sa naň.

Názov piva: La Damoise Blonde

Pivovar: La Damoise

Druh piva: Belgian Ale

Krajina: Francúzsko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 5,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ. (Garantuje zloženie bez geneticky modifikovaných plodín).

Farba: Oražová. Pivo je kalné, keďže je nefiltrované a nepasterizované.

Vôňa: Nádherná. Cítim kvetinky, pomaranč, klinčeky i ďalšie tropické ovocie.

Pena: Zapenilo to, ale jemná konzistencia rýchlo spadla.

Chuť: Úvod je silný a v ďalšom priebehu sa hutné tóny už len stupňujú. Zachytíte v ňom hlavne kvetinky a náznaky škorice a pomaranču. Koncovka je chmeľová len platonicky.

8/10

Zhrnutie

Príjemné kvetinkové pivo. Zaujme vás od prvého dúšku, keďže rezkosť je nastavená ideálne. Čo kvitujem je gradácia. Úvod je nastavený vysoko, ale v strede zachytíte iskrenie. Ja som tu cítil kvetinky, pomaranč i škoricu. V koncovke síce chýba vyššia horkosť, ale pri tomto štýle je to bežné. Dávam slušnú osmičku. Aj by som tu napísal, že je to najlepšie francúzske pivo, ktoré sme tu testovali, ale je jediné. Celkom príjemný zážitok.