IPA, ktorej chýba väčšia iskrivosť aj ľahkosť (Cello IPA)

Kaltenecker - Cello IPA

Pivovar Kaltenecker pred časom uviedol na trh viacero nových pív. Medzi nimi bolo aj pivo Cello IPA. Ide o štýl India Pale Ale a pivovar toto pivo predstavuje nasledovne: „Polotmavé pivo štýlu IPA. Vrchne kvasené pivo, s vyššou stupňovitosťou, výraznou horkosť a silnou arómu ako sa na správnu ipu patrí. Trojica sladov – mníchovský, M karamelový a pale ale slad vyformovali pružné telo. Chmelenie za studena chmeľom Wakatu extrahovalo najlepšie arómy z troch chmeľov (us-crystal, chinook, wakatu).“

Názov piva: Cello IPA

Pivovar: Pivovar Kaltenecker

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 13°

Obsah alkoholu: 5,6 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili 1,69 eura.

Farba: Jantárová, pivo je kalné.

Pena: Hutná so smotanovou konzistenciou. Bola zložená z mikrobubliniek.

Vôňa: Jemne grep, výrazný je karamel, červené ríbezle a náznakom aj oxidácia.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti nájdete kombináciu grepu, červených ríbezlí, kvetiniek, karamelu i náznakov granátového jablka. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie jemne horkasté.

6/10

Zhrnutie

IPA, ktorej chýba iskrivosť i ľahkosť. Ak v tomto štýle obľubujete citrusové ovocné tóny, asi budete sklamaný. Oproti tomu, čo ponúkajú iné remeselné pivovary je to IPA bez „gulí“. Na strane druhej, piteľnosť je celkom dobrá a pivo nemá výraznejšie chyby. U nás to stačí na šestku. Ochutnajte, zázraky nečakajte.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.67/10 (6 hodnotenie)