Nepasterizované pivo s dvojročnou zárukou (Birra IPA)

Birrificio della Granda, Birra IPA, talianske pivo

Aj na Slovensku sa veľa diskutuje o tom, koľko a v akých podmienkach vydrží nepasterizované pivo. Nám sa podarilo nájsť na trhu unikát. Nepasterizované pivo, ktoré má dobu minimálnej trvanlivosti dva roky. A nie je to niečo, čo má závratný obsah alkoholu. Dnes si totiž otestujeme štýl IPA s názvom Birra IPA. Na svedomí ho má taliansky pivovar Birrificio della Granda. V jeho portfóliu môžete nájsť asi osem druhov piva. My sme jedno z nich kúpili v talianskom supermarkete. Nebolo skladované v chladničke, pričom na etikete bolo uvedené, že pivo je nepasterizované.

Názov piva: Birra IPA

Pivovar:  Birrificio della Granda

Druh piva: Idia Pale Ale

Krajina: Taliansko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 5,6 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili 2,39 eura.

Farba: Žlto-oranžová. Pivo je kalné.

Pena: Smotanová trvácna pena, ktorá len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia sladu, grepu, pomaranču i ríbezlí.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo plné. Nájdete v ňom kombináciu karamelu, medu, grepu, červeného pomaranču i železitých tónov. Telo je ťažké, dojazd horkastý.

6/10

Zhrnutie

Upachtené, hutné a rozhádzané pivo. Ponúkne síce náznaky toho, čo by moderná IPA mala obsahovať, nie sú však dotiahnuté do čistoty. Najmä telo piva pripomína rozhádzanú izbu, ktorú treba poupratovať. Otázne je to akej miery to môže byť ovplyvnené skladovaním. Za nás je to šesť bodov. Určite priemer.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5/10 (2 hodnotení)