K letu patrí ľahké a osviežujúce pitie. Toto sa podarilo (Aloha)

General - Aloha

Aloha. Tak sa volá pivo, ktoré na trh uviedol bratislavský pivovar General. Na svojej stránke ho predstavuje nasledovne: „Gose s pridaným ibištekom, himalájskou soľou a poctivou dávkou chmeľu. Osviežujúca kyslosť vyladená voňavým ibištekom, doplnená zaujímavou kvetinovou farebnosťou.“

Že je toto pivo určené pre teplejšiu časť roka nenaznačuje len dizajn etikety, ale aj „voltáž“. Pivo má 4,7 percenta alkoholu.

Názov piva: Aloha – Gose

Pivovar: Pivovar General

Druh piva: Gose

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedneá

Obsah alkoholu:  4,7%

Zloženie: Voda, jačmenné a pšeničné slady, jačmenné a pšeničné vločky, ibištekový koncentrát, chmeľ, kvasinky, lactobacillus.

Cena: Pivo nám na otetsovanie poskytol samotný pivovar.

Farba: Ružová, pivo je jemne kalné.

Pena: Stredne vysoká so šľahačkovitou štruktúrou.

Vôňa: Výrazná kvetinková. Dominuje hlavne ibištek. Okrem neho zachytíte aj grep a náznaky liemty.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia grepu, ibišteku, marakuje, ruží aj ďalších kvetinkových tónov. Slanosť je nevtieravá, len znásobuje kyslosť. Horkosť je platonická, doznievanie je ovocno-kyslasté.

8/10

Zhrnutie

Ľahké, svieže a iskrivé pitie, ktoré je navyše netuctové. Všetko ja namixované tak, že to na seba pekne nadväzuje a pekne graduje. Kyslosť je prítomná, neruší však a nevyčnieva. Slanosť sme zachytili, len tak príjemne.   Za nás je to podarené letné pitie, ktoré je fakt dobre navarené. Za nás osmička.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.44/10 (9 hodnotenie)