Ako Rusi pšenicu zle navarili (Chamovniki Weiss Bier)

Chamovniki Weiss Bier

Prvý nástrel: Na ruských či ukrajinských pivách je zaujímavých mnoho vecí. My sme si všimli predovšetkým odlišný dizajn, či už etikety, alebo aj fľaše. Séria pív Chamovniki, ktorú sme pred nejakým časom kúpili v Tescu, spadá do tejto kategórie. Fľaše sú originálne, podobne ako vrchnák. Keď sme naposledy otvárali pivo z tejto série, podarilo sa nám zašpiniť pol kuchyne. Dnes si otestujeme pivo Chamovniki Weiss Bier.

Názov piva: Chamovniki Weiss Bier

Pivovar: Moscow Brewing Company

Druh piva: Pšeničné

Krajina: Rusko

Stupňovitosť: 12,0 %

Obsah alkoholu: 4,8 %

Zloženie: Pramenitá voda, slady (pšeničný, jačmenný, karamelový), chmeľ.

Farba: Slamovo – medená.

Vôňa: Je to bohaté. Cítim mandarínku, banán i iné citrusové ovocie.

Pena:  Hádam to tu ani nemusíme písať. Pri pšeničnom pive vylietava do výšin, rovnaká bola aj v tomto prípade. Jemná konzistencia však po čase opadla.

Chuť: Úvod je plochý a dojem mierne vylepšuje len stred. V ňom trocha zaiskrí ovocie, ale potom rýchlo spadne. Chute sú ploché. Rezkosť je vyššia.

4/10

Zhrnutie

Podpriemerná pšenica. Pivo sme kúpili v škatuli, v ktorej boli štyri kúsky. Prvé dva obstáli, tento už menej. Chute sú ploské a máte pocit, že pivo okolo vás len tak prejde. Úvod je prázdny ako vyfučaná pneumatika, čo-to vylepšuje len stred. Slabé záblesky ovocnej kyslosti však na potiahnutie celého piva nestačia. Nad celkovou známkou som dlho nerozmýšľal. Dávam jednoducho štvorku. Nie je o čom. Toto Rusákom jednoducho nevyšlo.