Gose zo supermarketu? Vitajte v Poľsku (Pop Up Gose 3)

inne-beczki-pop-up-gose-3

Prvý nástrel: Dnešná recenzia bude špeciálna. Vyskúšame si tu pivný štýl, ktorý v našich končinách nie je vôbec rozšírený. Poľský pivovar Inne Beczki totiž ako jeden z mála uvádza na trh pivo štýlu Gose. Ide o vrchne kvasené pšeničné pivo, ktoré pri kvasení využilo špeciálne baktérie mliečneho kvasenia. V pivo môžete zachytiť slankasté tóny a malo horkastý záver. Korene tohto štýlu nájdete v Nemecku. Pôjde o netypické pivo a na to sa tešíme. Máme tu totiž pivné dobrodružstvo.

Názov piva: Pop Up Gose 3

Pivovar: Inne Beczki

Druh piva: Gose

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 3,8 %

Zloženie: Voda, plzenský slad, pšeničný slad, chmeľ Zeus, kiwi, soľ, kvasinky Danstar Windsor, baktérie Lactobacillus plantarum.

Cena: Pivo sme kúpili v poľskom supermarkete. V prepočte stálo asi 2,35 eura.

Farba: Slámovo-žltá. Pivo je kalné, keďže je nefiltrované.

Pena: Šľahačková, rýchlo vystúpala hore a potom pomaly padala.

Vôňa: Jemná. Jemne zachytíte slad i ovocie. Vôňa je však jemnučká.

Chuť: Nástup chutí je nevýrazný a rovnaký je aj priebeh. V strede vyskakujú záblesky ovocnej kyslosti (áno, aj kiwi), ale aj pomerne výraznej slanosti. Záver je horkastý len platonicky.

7/10

Zhrnutie

Zaujímavý kúsok. Ak ste tento pivný štýl doteraz nepili, môžete ohŕňať nosom. Tóny sú totiž plytšie a jemné. Najsilnejšiu časť tvorí kombinácia ovocnej kyslosti a slanosti v strede. Na jazyku vám to pekne zaiskrí a po prehltnutí necháva v ústach taký suchší pocit. Pomáha to piteľnosti. A aké bude hodnotenie? Je to niečo iné a určite to treba vyskúšať. Ja dávam dnes sedem bodov. Na tento štýl si treba zvyknúť. Najmä v lete to môže byť ideálna voľba.  

Sending
Hodnotenie čitateľov
7/10 (2 hodnotení)