Grep schovaný v rožňavskom pive (Grapefruit APA)

Prvý nástrel: Pridávanie ovocia do piva nie je novou záležitosťou. V našich končinách je bežne rozšírené a stretnete sa s ním takmer v každom druhom pivovare. Kaltenecker nie je výnimkou. Ešte vlani uviedol na trh pivo, ktoré uvaril s prímesou grepovej šťavy. Nesie meno Grapefruit APA 12°.

Názov piva: Kaltenecker Grapefruit APA 12°

Pivovar: Pivovar Kaltenecker

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu: 5,2%

Zloženie: Voda, jačmenné slady, chmeľ a šťava z čerstvých plodov grapefruitu Semidark.

Cena: Pivo kúpite vo viacerých pivotékach. Stojí okolo 2,5 eura.

Farba: Oranžovo-žltá. Pivo je kalné a vidíte v ňom kvasinky.

Pena: Jemná, šľahačkovitá. Pomerne rýchlo padala krúžkovala pohár.

Vôňa: Dominujú citrusové tóny, ktoré nie sú až také výrazné. Ako keby im chýbali grády. Jemne zachytíte aj med či karamel.

Chuť: Sladový úvod začína pomerne nevýrazne, v strede sa to však naplno rozbehne. Nájdete tu sladkasté i kyslasté ovocné tóny. Grep je tu poriadne cítiť a jeho chuť prechádza do horkastej koncovky.

6/10

Zhrnutie

Čo ja viem? Pokusy o kríženie ovocia a piva môžu dopadnúť všelijako. V tomto prípade to nie je žiadna výhra. Pivo trpí na monotónny stred, ktorému chýba iskrivosť a výraznejšie zladenie. Grep tam určite zachytíte, ale je to málo. Miestami dokonca pivo pôsobí sladkasto. Koncovka je výrazne horkastá a to je určite plus. Pivo sa pije celkom ľahko, určite to nie je zlý kúsok. Pre dnešok však dávam šestku. Pokojne vyskúšajte, možno vám zapasuje viac.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.1/10 (10 hodnotenie)