Hádanka o tom, kde vyrobili mnícha (Smädný mních 10%)

Smädný Mních 10

Prvý nástrel: Dnes opäť načrieme do pivotéky pivovaru z Veľkého Šariša, kde produkuje pivo skupina SABMilller. Práve tam by mali variť pivo, ktoré nesie názov Smädný mních. V takej viere sme kupovali aj kúsok, ktorý sa nám chladil v chladničke. Keď sme ho však vytiahli, zostali sme prekvapení. Ani nie tak výrobcom, ako schizofréniou na obale. Na jednej strane píšu, že pivo je navarené v Plzeňskom Prazdroji v Plzni, na strane druhej je EAN kód slovenský, rovnako ako je slovenské aj logo. Kto sa v tom má vyznať? Každopádne Smädný mních je ekonomická značka, ktorú vymysleli vo Veľkom Šariši. Je to vlastne priamy konkurent piva Kelt.

Názov piva: Smädný mních

Pivovar: Plzeňský Prazdroj

Druh piva: Pivo výčapné svetlé

Krajina: Česko (Slovensko?)

Stupňovitosť: 10 %

Obsah alkoholu: 4,2%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, upravený chmeľ.

Farba: Zlatistá, číra ako sklo.

Vôňa: Sladová. Nič viac.

Pena: Zapenila, ale konzistenciu si držala hádam aj 10 sekúnd. Pobrala sa a už sa neukázala.

Chuť: Úvod je samá voda. Zachytíte len jemné sladké tóny, ktoré prebiehajú na pozadí. Stred je cukríkový. Plochý a nevýrazný. Koncovka je chmeľová len tak, aby sa nepovedalo.

3/10

Zhrnutie

Také vodové pivo. Tóny sú schované veľmi nízko. Platí to tak o úvode, strede aj koncovke. Paradoxne, táto kombinácia z tohto piva robí celkom piteľný kúsok. A tu môžeme napísať jediné, že môže slúžiť len ako priemerný splachovač smädu. Trocha zafarbená voda, ktorá sa tvári ako pivo. Našťastie, nemá žiadnu pachuť. Aj tak nemôžem dať lepšiu známku ako trojku. Je to ukážka europiva v tej horšej verzii.