Poľský kúsok s nádychom grepu a egrešov (Doctor Brew Sunny Ale)

Doctor Brew Sunny Ale

Prvý nástrel: Dnes načrieme do našej zásoby. V chladničke sa nám chladí kúsok z Poľska. Nejde o veľkovýrobu, siahame po kúsku, ktorý zaraďujeme do kategórie remeselné pivo. Dnes si otestujeme pivo s názvom Doctor Brew Sunny Ale. Čo kvitujeme je prehľadne vyplnená zadná etiketa. Nájdete na nej aj druhy použitého sladu či chmeľu. Uvidíme či budeme chváliť, alebo haniť.

Názov piva: Doctor Brew Sunny Ale

Pivovar: Navaril Doctor Brew v pivovare Browar Bartek.

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 13 %

Obsah alkoholu: 5,2 %

Zloženie: Voda, slad (viedenský, plzeňský, Pale Ale, pšeničný, karamelový), chmeľ (Amarillo, Mosaic, Galaxy), kvasnice.

Farba: Slamová. Pivo je kalné, keďže je nefiltrované a nepasterizované.

Vôňa: Citrusové ovocie, najmä grep.

Pena: Biela a hutná. Dlho si držala konzistenciu.

Chuť: Sladový úvod je celkom vysoko postavený, keď je intenzita chutí výborná. Stred je ovocný, možno menej ako by som čakal. Zachytíte v ňom kombináciu grepu, egrešov a jemných jahôd. Koncovka je chmeľová. Oproti obdobným kúskom možno pomenej. Ale to berte s rezervou.

 

8/10

Zhrnutie

Príjemné pivo. Dokonca veľmi. Najviac ma potešila vysoká piteľnosť, uhladenosť tónov a celkový dojem. Úvod začína celkom vysoko a ďalší priebeh naňho nadväzuje. Ovocie v strede mohlo byť výraznejšie, možno aj celkové doznievanie tónov. Ale to už je prísne hodnotenie, keďže pivo zaraďujeme medzi tie lepšie. Preto sa na tento kúsok pozeráme prísnejšou optikou. Rozhodujem sa medzi sedem a osem. Dávam vyššiu známku. Pivo určite vyskúšajte. Smola je len tá, že ho na Slovensku asi nekúpite.