Nadpriemerný kúsok z rakúskeho pivovaru (Das Zwickl)

Das Zwickl

Prvá zmienka o rakúskom pivovare Brauerei Raschhofer pochádza ešte z roku 1645. Na svojej stránke sa prezentuje mottom: „Malý pivovar s veľkým pivom“. Ročne navarí asi 30-tisíc hektolitrov piva. Okrem iného nás zaujalo aj delení pív. Tie predstavujú v dvoch kategóriách: klasika a remeselné. V tej druhej sme naši aj pivo Das Zwickl.

Ide o pivo navarené v štýle Zwickl. Ide o štýl špecifický pre našich susedov. Je to kúsok, ktorý bol nefiltrovaný aj vďaka tomu je pivo kalné s viditeľnými kvasinkami. Vzniklo prozaicky. Pivo sa pred filtráciou ochutnávalo, práve táto vzorka sa zvykla nazývať Zwicklbier. Ľuďom takéto pivo chutilo, tak ho také uvádzali aj do krčiem. Môže ísť o vrchne, alebo aj spodne kvasené pivo.

Názov piva: Das Zwickl

Pivovar: Brauerei Raschhofer

Druh piva: Zwickl

Krajina: Rakúsko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 5,4 %

Zloženie: Na etikete neuvedené.

Cena: Pivo bolo súčasťou adventného kalendára. Za 24 pív sme zaplatili 40 eur.

Farba: Zlatistá, pivo je kalné.

Pena: Jemná so šľahačkovitou konzistenciou. Rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia karamelu, medu a sladu.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť jemne vyššia. V chuti dominuje kombinácia karamelu, medu, ale aj náznakov kvetiniek. Horkosť je nevýrazná, doznievanie sladové.

6.5/10

Zhrnutie

Výrazne karamelové pitie, ktoré ponúkne hutné tóny. Pivo má dobrú piteľnosť, je celkom lahodné a neurazí. Na strane druhej je trocha monotónne, keď karamel robí svoje. Za nás je to 6,5 bodu. Úplne v pohode pivo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
3.75/10 (2 hodnotení)