Heineken navaril po rokoch jeho najlepšie hodnotené pivo

Zlatý Bažant Medový Porter 2022

Najväčší slovenský pivovar Heineken Slovensko po štyroch rokoch vráti do ponuky vianočný špeciál Zlatý Bažant Medový Porter. Ide o pivo, ktoré bolo spomedzi všetkých jeho pív najlepšie hodnotené a pozitívne reakcie malo aj od náročnejších pivárov.

Úspešný krok

Pivovar z Hurbanova obnovuje tradíciu, keď na vianočný trh pravidelne uvádzal nejaký špeciál. História tohto kroku sa začala písať ešte v roku 2007. Práve vtedy ponúkol pivovar na slovenský trh prvé vrchne kvasené pivo, ktoré sa predávalo po celej krajine.

V uvedenom roku pribalil do vianočnej škatule s klasickými ležiakmi pivo Zlatý Bažant pšeničné. Pivo malo dobrý ohlas a tak ho neskôr ponúkol aj samostatne. Od roku 2007 vždy platilo, že pivovar na trh uvádzal vianočné špeciály.

Ponuku každý rok obmeňoval, až prišiel rok 2013. Práve vtedy totiž Heineken ponúkol pivo s názvom  Zlatý Bažant Medový Porter. Aj keď mali pozitívne hodnotenie aj iné vianočné špeciály, Medový Porter bol z nich jednoznačne najúspešnejší.

Zlatý Bažant Medový Porter

Napríklad na stránke Ratebeer má pivo hodnotenie 81 zo 100 bodov, čím sa zaraďuje medzi najlepšie hodnotené pivá vôbec. Napriek tomu sa pivovar rozhodol, že ho vyradí z ponuky. Pivo po rokoch nenavaril prvýkrát v roku 2019.

Návrat tradície

Pivovar sa po štyroch rokoch rozhodol vrátiť pivo späť do ponuky. A prečo sa pivovar rozhodol pre tento krok? „Značka Zlatý Bažant priniesla na Slovensko špeciály už v časoch, kedy Slováci rozlišovali maximálne medzi 10 a 12% pivami a možno občas nejakými silnejšími ležiakmi.

Spomedzi všetkých sviatočných špeciálov, ktoré Zlatý Bažant priniesol, bol práve Medový Porter ten najpopulárnejší,“ hovorí pre portál oPive.sk Radoslava Stratená, Senior Brand Manager spoločnosti Heineken Slovensko.

Podľa jej slov, každoročne riešil dopyt po tomto pive. „Počas obdobia posledných troch rokov, kedy sme ho na Vianoce neuvádzali, sme od našich zákazníkov dostávali spätnú väzbu, aby sme produkt do ponuky vrátili. Sme radi, že tento rok bude práve tento špeciál súčasťou sviatočných stolov,“ hovorí Stratená.

Receptúra piva sa nemenila. Pivo pritom smeruje do predaja. „Zlatý Bažant Medový Porter je aktuálne v niektorých sieťach už dostupný v špeciálnom multibalení (4×0,33l nevratná fľaša) a tiež v čapovanej verzii vo vybraných podnikoch,“ prezrádza Stratená.

Prečítajte si aj

Kradli ste zo stromčeka salónky? Tieto ozdoby by zaujali pivárov