Pivovar varuje zberateľov. Na trhu sa objavil falzifikát

Drotár pohár

Na pivnom trhu sa dejú všelijaké hry a podvody, najnovší prípad však nemá obdobu. Na trhu sa totiž objavil pohár s logom pivovaru Drotár, o ktorom samotný pivovar nič nevie.

Nezvyčajný pohár

Hovoríme o litrovom pohári s logom pivovaru Drotár. Ten nájdete v Čadci. Ide o menšieho producenta piva, ktorý pôsobí a je známy hlavne v regióne. Drotár, podobne ako iní producenti piva, si necháva vyrábať pivné sklo, ktoré je zaujímavé aj pre zberateľov.

Tentokrát sa však na trhu objavil pohár, ktorý nevznikol pričinením samotného pivovaru. Majiteľ pivovaru naňho upozorňuje na sociálnej sieti. „Zberatelia pivových pohárov pozor. Medzi zberateľmi sa objavil 1 litrový pohár “duplák“ s logom pivovaru Drotár. Chcem vás upozorniť, že je to falzifikát a takýto pohár pivovar nikdy nevydal,“ napísal na sociálnej sieti pivovar.

Vyrobiť dnes pohár s logom pivovaru či inej firmy nie je vôbec náročné. Služby potlače skla, maľby či jeho gravírovania robia viaceré firmy a každý si tak môže vyrobiť pohár, aký chce. Takýto prípad je však zaujímavý, keďže pivovar je známy hlavne vo svojom regióne.

Znovuotvorený

Aj podľa fotografie, ktorú zverejnil pivovar, je evidentné, že pohár má nekvalitnú kresbu. Autor pravdepodobné stiahol logo pivovaru z internetu a nechal ho potlačiť na pohár. Je otázne či ide o jediný pohár, alebo sa na trhu objavila celá séria.

Pivovar v komentári ponúka falšovateľom aj návod, ako by mali pokračovať. „Naj…. by bolo vyrábať poháre vymyslených pivovarov. To by bola bomba kšeft pre podvodníkov a ničiteľov tohto krásneho koníčka,“ píše pivovar.

Drotár koncom júna zaujal vyhlásením na sociálnej sieti. „Po nútenom zatvorení podnikov som dlho zvažoval, či ešte prvý čadčiansky reštauračný pivovar otvoriť a či pokračovať vo varení nášho piva. Nakoniec sme otvorili a rozhodol som sa, že ešte raz to skúsim,“ napísal na sociálnej sieti majiteľ a sládok pivovaru v jednom Peter Lariš.

Ten tiež uviedol, že po niektorých technických prestavbách nakoniec navaril aj domáce pivo. „Verím, že tí, ktorí k nám chodili na Drotára prídu a budú môcť si opäť vypiť naše pivo,“ uviedol vtedy.

Prečítajte si aj

Pivovar Drotár: Varenie piva v malom je nerovný boj

Snímka: FB Pivovar Drotár