Heineken stavil na tmavé pivo. Vráti Porter a uvedie novinku

Porter, Zlatý bažant, Heineken, pivo

Najväčší slovenský pivovar predstavil svoje pivné plány na koniec tohto roka.  A neprekvapil. Tak ako po minulé roky, aj tentokrát stavil na obľúbený Zlatý Bažant Medový Porter. Okrem neho však do krčiem posiela aj jednu novinku.

IPA? Kdeže

Pred dvoma rokmi šlo o veľké prekvapenie. Heineken sa u nás rozhodol ísť cestou malých pivovarov a rozhodol sa na trh ponúknuť pivo Zlatý Bažant IPA. Očakávania boli pomerne veľké, realita však všetky obavy malých hráčov rýchlo odfúkla. Pivo sa totiž nestretlo s až tak pozitívnou odozvou. Aj preto sme sa jeho pokračovania pod značkou Zlatý Bažant nedočkali.

Tento rok uvádza Heineken pivo s názvom Zlatý Bažant Tmavé Kvasinkové. To je vyrobené podľa originálnej receptúry z vody, pšeničného sladu, štyroch jačmenných sladov – svetlého, karamelového, bavorského a farebného, a zo žateckého chmeľu.

Svojou receptúrou má nadväzovať na rovnomenný špeciál z roku 2011. Oproti pôvodnej receptúre však bol použitý aj pšeničný slad, ktorý má pivu dodať „príjemnú hutnosť“. Pivo má obsah alkoholu na úrovni piatich percent a stupňovitosť 13,9° a má ísť o vrchne kvasený tmavý „ejl“.

„V chuti piva Zlatý Bažant Tmavé Kvasinkové dominujú banánové a ľahké ovocné tóny. Typický jemný zákal je spôsobený pivovarskými kvasnicami vrchného kvasenia, ktoré boli použité výnimočne pre tento typ piva,“ opisuje Karol France, obchodný sládok spoločnosti Heineken Slovensko.

Aj Porter

Kým novinka bude dostupná len v čapovanej verzii, Porter sa dostane aj do obchodov. Stane sa tak už šiesty rok po sebe. Zlatý Bažant Medový Porter 19 % je vyrobený zo štyroch druhov sladu a s pridaním medu.

V maloobchodných predajniach sa Zlatý Bažant Medový Porter predáva v štvorbalení 4 x 0,33 l od začiatku októbra. „Silné, tmavé pivá s plnou chuťou a exkluzívnou vôňou sú priam predurčené na vychutnávanie si počas zimných mesiacov a sviatočných chvíľ. Sme veľmi radi, že pivárom sme na túto zimu pripravili až dve takéto lahôdky,“ uviedol v tlačovej správe Marcel Malý, Senior Brand manager značky Zlatý Bažant.

Snímka: Repro/Heineken