Horiaca havajská exotika (Kona Brewing Fire Rock)

Prvý nástrel: Čo vás napadne, keď sa povie slovo Havaj? Asi väčšinu z vás dovolenka a tyrkysové more. Americký štát je stelesnením ideálnej dovolenky. Môže sa však pochváliť aj pivom. Tamojší pivovar Kona Brewing dokonca vyváža svoje pivo aj do sveta. Môžete ho kúpiť aj na Slovensku. Jeho história pritom nie je až taká stará. Pivovar založili v roku 1994 a jeho aktuálny výstav je nastavený na úroveň 260-tisíc hektolitrov piva ročne. Dnes sa pozrieme na jeho pivo s názvom Fire Rock.

Názov piva: Fire Rock

Pivovar: Kona Brewing

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Havaj, USA

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 5,8%

Zloženie: Na fľaši je to napísané takými malými písmenami, že sa to dá prečítať len veľmi ťažko.

Cena: Pivo sme kúpili v Taliansku. Stálo 2,39 eura.

Farba: Oranžovo-hnedá. Pivo je jemne kalné.

Pena: Šľahačkovitá, držala si tvar a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: V prvom rade nájdete karamel a jemné náznaky čokolády. Prítomná je aj zložka, keď môžete rozonať napríklad marhule jahody.

Chuť: Prvé tóny sú nevýrazné, v strede výrazne vyčnieva hlavne karamel, za ktorým nájdete aj čokoládové tóny a jemne aj lesné ovocie či kvetinky. Koncovka je príjemne horkastá.

7/10

Zhrnutie

Vôbec to nie je zlé pivo, ale aby sa dovážalo do Európy takú diaľku? Práve miesto narodenia je najväčším marketingovým ťahom tohto kúsku. Jeho najsilnejšou stránkou je kombinácia karamelu, ovocia a kvetiniek. Práve taký netypický dojazd robí toto pivo zaujímavé. Pije sa ľahko, hutnosť tónov nie je až taká vysoká a pomáha to práve piteľnosti. Pivu dávam sedem bodov. Pokojne ochutnajte. Už len preto, že sa narodilo na Havaji. Inak je to iba také nadštandardné pivo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.5/10 (2 hodnotení)