Keď vám ústa zvalcuje pikantný čili valec (Baribal)

Vyskúšame pivo štýlu Imperial Stout, ktoré nesie názov Baribal.

Poľský kočovný pivovar Deer Bear založili v roku 2015 a už v prvých mesiacoch existencie sa mohol chváliť ponukou 12 vlastných pív. Dnes ich majú navarených okolo 40. Špecifikom poľských pivovarov sú tmavé pivá (obzvlášť pivo štýlu Baltský Porter). Dnes vyskúšame pivo štýlu Imperial Stout, ktoré nesie názov Baribal. V pive s obsahom alkoholu na úrovni 11 percent majú byť okrem škorice a javorového sirupu aj papričky Habanero.

 Názov piva: Baribal

Pivovar: Deer Bear

Druh piva: Imperial Stout

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 25°

Obsah alkoholu: 11%

Zloženie: Uvedené, že obsahuje plátky pšenice, žita, pálenej pšenice. Etiketa uvádza, že v pive sú papričky Habenero, škorica aj javorový sirup.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme v prepočte zaplatili tri eurá.

Farba: Čierna.

Pena: Jemná, smotanová. Veľmi rýchlo padala.

Vôňa: Nádherná. Kombinácia kávy, javorového sirupu, medu, škorice aj keksíkov. Jemne cítiť aj náznaky pikantnosti.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo plné. Ponúka kombináciu kávy, karamelu, javorového sirupu, medu aj škorice. Všetko to prechádza do pikantnej koncovky. Už sme pili pivá s prídavkom čili. Toto však všetky prekonáva. Pikantnosť je výrazná.

7.5/10

Zhrnutie

Asi začneme všeobecne. Najvyššími známkami ohodnocujeme pivá, ktorú sú prekvapivé, pekne vyvážené a zážitkové. Prvý a tretí predpoklad toto pivo spĺňa, pri druhom nie. Habanero úraduje a prebíja celkový dojem. Aj keď začiatok je brutálny a originálny. Druhá polovica je čili valec. Napriek tomu je toto pivo zážitkom a určite naňho nezabudneme. Za nás je to 7,5 bodu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.25/10 (2 hodnotení)