Horkastá pšenica z Trnavy (Sessler Weizen 12°)

Sessler Weizen

Prvý nástrel: Dnes si otestujeme pšenicu, ktorá sa narodila v Trnave. Pred pár rokmi tam totiž rozbehli pivovar Sessler. Ten okrem tradičných kúskov ponúka aj pšeničné pivo s názvom Sessler Weizen. Pšenička je v našich recenziách pomerne bohato zastúpená, tak máme s čím porovnávať. Tento kúsok sme si kúpili v bratislavskej predajni, ktorá sídli vo Freshmarkete.

Názov piva: Sessler Weizen 12°

Pivovar: Pivovar Sessler, Trnava

Druh piva: Pšeničné pivo

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 4,6 %

Zloženie: Voda, pšeničné a jačmenné slady, chmeľ, kvasnice.

Farba: Žlto-oranžová. Pivo je mútne, keďže ide o nefiltrovaný kúsok.

Vôňa: Jemne ovocná. Náznaky banánov či jahôd. Oproti iným pšeniciam však zaostáva.

Pena: Tak pšenica sa tu nezaprela. Vyšla do výšin. Pomerne jemná konzistencia držala formu celkom dlho.

Chuť: Na úvod ma vyrušila dosť vysoká rezkosť. Tá je nad moju normu. Inak slad začína pomaličky. Chuť graduje dvakrát. Najprv v strede, kde hrajú prvé husle ovocné tóny. Náznaky jahôd, možno klinčeka. Koncovka je už v opatere chmeľu. Horkosť tu cítite. Pomerne zaujímavé.

6/10

Zhrnutie

Škoda tej rezkosti. Pivo bola samá bublinka. To sa výrazne podpísalo pod piteľnosťou celého kúsku. Ale poďme k tomu pozitívnemu. Chute sú celkom pekne rozvinuté. Nájdete tu slad aj chmeľ. Aj keď v prípade ovocných tónov to nie je na sto percent. Zato chmeľ je tu zvládnutý parádne. Rozmýšľam nad výslednou známkou. Dávam slabšiu šestku. Najmä kvôli rezkosti. Ale tento kúsok pokojne vyskúšajte. Možno ďalšia várka vychytá muchy tejto testovanej.