Zázvorovo-medový ležiak z Rožňavy (Kaltenecker Healer)

Prvý nástrel: Pivovar Kaltenecker uvádza na trh pravidelne aj sezónne špeciály. Jedným z nich je aj pivo s názvom Healer Honey and Ginger. Charakterizuje ho nasledovne. „Pivo z radu „single malt“ z plzenského jačmenného sladu, s pridaním zázvoru, medu a pomarančovej kôry v procese varenia. Jedinečnosť dáva tomuto nápoju kombinácia dvoch nemeckých chmeľov. Magnum vytvára horkosť a chmeľu Spalter Selekt vďačíme za správnu arómu. Všetky ingrediencie spolu s pivovarskými kvasinkami majú dokázateľne vysoko pozitívne zdravotné účinky hlavne na tráviacu sústavu ľudského organizmu.“

Názov piva: Healer Honey and Ginger

Pivovar: Pivovar Kaltenecker

Druh piva: Ochutený ležiak

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 12%

Obsah alkoholu: 5,5%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, včelí med a čerstvý zázvor.

Cena: Za pivo sme zaplatili necelé dve eurá.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je jemne kalné.

Pena: Jemná, šľahačkovitá. Vysoko vystúpala, rýchlo spadla.

Vôňa: Sladová, náznakom zachytíte zázvor.

Chuť: Sladový nástup je nevýrazný, v bruchu vyskakuje jemná chuť medu, zázvoru i náznakov citrusu. Koncovka je horkastá len platonicky. Pivo pôsobí vodnato.

6/10

Zhrnutie

Ochutené pivá tu netestujeme často. A keď občas urobíme výnimku, zväčša nedopadne najlepšie. Tento kúsok vlastne potvrdzuje pravidlo. Pije sa ľahko, tóny sú pekne vyskladané, sú však málo hutné a nevýrazné. Všetko je urobené tak, aby nikoho neurazilo. Na jednej strane to nie je žiadny ohňostroj, na strane druhej sa to ľahko pije. A to je možno cieľ. Dávame veľmi slušnú šestku. Najmä dámam, ktoré nepreferujú klasické pivo, môže tento kúsok chutiť.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.2/10 (5 hodnotenie)