Hutná, pekne vyskladaná a lahodná IPA (Quatro)

Pinta, recenzia, Browar Pinta, Quatro

Poľský pivovar Browar Pinta vzišiel z domovaričov a stal sa jedným z najvýraznejších predstaviteľov poľskej remeselnej revolúcie. Založili ho v roku 2011 a za sedem rokov svojej existencie získal množstvo ocenení. Na tamojší trh priniesol nekonvenčnosť a iný pohľad na pivo. My dnes ochutnáme pivo s názvom Quatro. Idem o kúsok navarený v štýle Imperial IPA.

Názov piva: Quatro

Pivovar: Browar Pinta

Druh piva: Imperial IPA

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 24,7°

Obsah alkoholu: 11,0 %

Zloženie: Voda, slady (Weyermann Pale Ale, plzeňský Premium, jačmeň, diastatický slad, Carapils, sladový extrakt), cukor, chmeľ (Columbus, Citra, Mosaic, Simcoe), kvasinky Safale US-05.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili 2,70 eura.

Farba: Oranžovo-hnedá. Pivo je kalné.

Pena: Vysoká, smotanová. Vystúpala vysoko a len pomaly padala.

Vôňa: Výrazná. Kombinácia karamelu, citrusového, sušeného i prezretého ovocia (marhule). Zachytiť môžete aj sladké drievko či mliečnu čokoládu, ale aj alkohol.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo plné. Ponúka kombináciu grepu, pomaranču, kvetiniek, karamelu i náznakov ďalšieho sušeného ovocia. Koncovka je horkastá a po jej prehrmení cítite alkoholové doznievanie.

8.5/10

Zhrnutie

Výbornýá Imperial IPA. Výrazne hutná, pekne vyskladaná a hlavne lahodná. Práve posledná vlastnosť je najväčším plusom. Pivo je pekne zaoblené a necháva pekne vynikať ovocné, sladkasté i horkasté tóny. Vysoký obsah alkoholu je nebadateľný, jednoducho je schovaný. Celkový dojem z piva je výborný. Za nás je to 8,5 bodu. Toto pivo sa fakt podarilo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.54/10 (13 hodnotenie)