Ležiak z lučeneckého pivovaru Franz (Lehár)

Franz - Lehar

Reštauračný pivovar Franz nájdete v Lučenci. V tomto okresnom meste ho otvorili ešte v roku 2016. Ide o klasický koncept reštauračného pivovaru, ktorý kombinuje domáce pivo s domácou kuchyňou. Bonusom je aj vlastná pekáreň. Z ponuky pivovaru dnes ochutnáme pivo s názvom Lehár. Ide o klasický ležiak.

Pivo bolo v roku 2018 ocenené striebornou korunkou. Pivovar ho predstavuje nasledovne: „Plzenského typu, zlato hnedej farby, má stabilnú krémovú penu, plnú sladovú chuť a jemnú horkosť. Pivo tradične zrie dlhým ležaním niekoľko týždňov v ležiackých tankoch. Odporúčame k bravčovine, údenému mäsu, rybám, mäkkým zrejúcim syrom aj zemiačikom.“

Názov piva: Lehár 11 %

Pivovar: Reštauračný pivovar Franz

Druh piva: Ležiak

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 11°

Obsah alkoholu:  4,6%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili 2,19 eura.

Farba: Zlatistá, pivo je takmer číre.

Pena: vysoká, nadýchaná. Bola zložená z malých aj veľkých bubliniek.

Vôňa: Kombinácia karamelu, sladu a náznakov medu. Prítomné aj jemné náznaky plechovosti.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť jemne vyššia. V chuti kombinácia sladu, karamelu, jemného medu, ale aj masielka a jemnej kovovej pachute (oxidácia). Horkosť je na štýl výraznejšia, doznievanie je sladovejšie.

6.5/10

Zhrnutie

Nie je to zlé, ale ani nič svetaborné. Máme taký dojem, že na výčape by toto pivo mohlo byť úplne iné. V testovanej verzii sme cítili aj znaky oxidácie. Pivo mohlo byť o čosi plnšie, na strane druhej je tento kúsok piteľný a prechody sú celkom príjemné. Za nás to stačí na 6,5 bodu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.5/10 (5 hodnotenie)