Hutný česko-slovenský kyseláč na steroidoch (Slovensko)

Šilker's Brewery a The Barn Beer - Slovensko

Musíme sa priznať, že spolupráce medzi pivovarmi nás bavia. Dnes jednu takú ochutnáme. Nesie názov Slovensko a postarala sa o ňu dvojica pivovarov Šilker’s Brewery a The Barn Beer. Prvý je zo Slovenska, ten druhý z Česka. A rovnaké mená ako krajiny nesie aj dvojica ich pív.

Pivo Slovensko predstavili pivovary nasledovne: „Ide leto, tak by to chcelo niečo prijemné, osviežujúce a prudko piteľné. O tom je náš Pastry Sour Ale, ktorý sme nabombovali ovocím. Višňa, malina a čierna ríbezľa, to všetko je letné ovocie, ktoré sme pridali do pivka. Pivko sme opäť zakvasili kvasinkami Lallemand Philly Sour, ktoré tvoria komplexnejšie pivo než pri použití kettle sour metódy. Presne takéto sa k tomuto hodia.“

Názov piva: Slovensko – Pastry Sour Ale

Pivovar: Šilker’s BreweryThe Barn Beer

Druh piva: Pastry Sour Ale

Krajina: Česko – Slovensko

Stupňovitosť: 14,7°

Obsah alkoholu:  7 %

Zloženie: Voda, slad (jačmeň, pšenica, ovos), ovocné pyré (višňa, malina, čierna ríbezľa), laktóza, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za plechovku s objemom 0,5 litra sme zaplatili 4,50 eura.

Farba: Ružová, pivo je kalné.

Pena: Vysoká, nadýchaná so šľahačkovitou konzistenciou.

Vôňa: Kombinácia červeného a tmavého ovocia. Rozoznať môžete ríbezle, maliny, černice aj náznaky medu či kvetiniek.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť vyššia. V chuti kombinácia malín, červených ríbezlí, višní. Kyslosť je výrazná a prenikavá, doznievanie je ovocné s kyslastým dobehom.

7/10

Zhrnutie

Je to taký kyseláč na steroidoch. Vysokú voltáž cítiť, čo uberá z piteľnosti tohto kúsku. Za mínus môžeme považovať aj výraznú kyslosť, ktorá za nás valcovala a na náš vkus bola už na hrane. Inak je pivo iskrivé, hutné a ovocné. Za nás je to sedmička. Vyznávači výrazne kyslastých chutí si prídu na svoje.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.17/10 (3 hodnotení)