Takto si predstavujeme ideálne pivo na Vianoce (Vanilkový rohlíček)

Vanilkový rohlíček - pivo z pivovaru Clock

Pivovar Clock je dobre známy aj na Slovensku. Na svojej oficiálnej stránke sa predstavuje len stručne. „V roku 2014 sme do Potštejna po sto rokoch vrátili varenia piva, ale nehráme si na mnohostáročnú históriu. Sme moderný pivovar. Namiesto erbu máme v znaku robota. Zakladáme si na dodržiavaní pivných štýlov. Nerobíme kompromisy, nešetríme. Nevyhýbame sa výzvam. Varíme to, čo nám chutí, to, čo chceme piť aj my.“ Ich produkcia obsahuje stále pivá, aj špeciály. Viditeľné je to aj na Vianoce. V roku 2019 uviedli na trh pivo s názvom Vanilkový rohlíček – Vanilla & Nuts Brown Ale. Pri jeho výrobe boli použité lieskové orechy aj vanilka.

Názov piva: Vanilkový rohlíček – Vanilla & Nuts Brown Ale

Pivovar: Pivovar Clock

Druh piva: Brown Ale

Krajina: Česko

Stupňovitosť: 16°

Obsah alkoholu: 6,5 %

Zloženie: Voda, jačmenné slady, pšeničné vločky, lieskové orechy, upravený chmeľ, vanilka.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili 5,9 eura.

Farba: Tmavo-hnedá. Pivo je jemne kalné.

Pena: Nadýchaná, šľahačkovitá. Vystúpala vysoko a len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia karamelu, sušienok, mliečnej čokolády, orieškov aj vanilky.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti nájdete tóny mliečnej čokolády, karamelu, vanilky, lieskových orechov aj korenistý podtón. Horkosť je nevtieravá, príjemná, doznievanie jemne pikantné.

8/10

Zhrnutie

Decentne a veľmi vkusne navarený Brown Ale. Parádne piteľný, s príjemnými prechodmi a netuctovými zvratmi. Pivovar to jednoducho namixoval veľmi príjemne. Najmä kombinácia sladkastých a korenisto-pikantných tónov robí svoje. Za nás je to pivo, ktoré pekne sadlo a dávame mu osmičku. Určite spokojnosť.

Sending
Hodnotenie čitateľov
9.5/10 (3 hodnotení)