Karamel valcuje. Ale „biokvalita“ musí byť (Red Ale)

Gusswerk - Red Ale

Rakúsky pivovar Gusswerk založili v roku 2007 na severe Salzburgu. Už po piatich rokoch sa však musel sťahovať, keďže naprojektovaná kapacita majiteľom nestačila. Na rakúskom pivovarníctve je zaujímavé to, že zdôrazňujú bio rozmer výroby. Ťažko by sme na svete hľadali ďalšiu inú krajinu, ktorá chce byť v tomto smere viac ekologickejšia. Platí to aj o pivovar Gusswerk, ktorý si zakladá na tom, že používa len ekologické suroviny. Dokonca neupravuje ani vodu, z ktorej pivo varí. Dnes ochutnáme jeho pivo s názvom Red Ale.

Názov piva: Red Ale

Pivovar: Brauhaus Gusswerk

Druh piva: Red Ale

Krajina: Rakúsko

Stupňovitosť: 11,7°

Obsah alkoholu: 4,7 %

Zloženie: Uvedené len to, že obsahuje jačmenný slad.

Cena: Pivo bolo súčasťou adventného kalendára. Za 24 pív sme zaplatili 40 eur.

Farba: Medená, pivo je jemne kalné.

Pena: Jemná smotanová pena. Mala hutnú konzistenciu.

Vôňa: Kombinácia karamelu, orieškov a mliečnej čokolády. Prítomné sú aj černice.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť vyššia. V chuti dominuje karamel, okrem neho zachytíte aj mliečnu čokoládu, keksíky aj černice. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie horkasté.

6/10

Zhrnutie

Pivo, ktoré ujde. Nie je to žiadne predstavenie, ktoré zaujme nezvyčajnou kombináciou či aspoň ideálnym prevedení. Lahodnosť mohla byť určite vyššia. Dominuje totiž karamel, všetko ostatné je akosi v závetrí. Možno sme v tomto smere čakali vyrovnanejšiu partiu. Za nás je to šestka. Ochutnajte, zázraky nečakajte.

Sending
Hodnotenie čitateľov
3.25/10 (2 hodnotení)