Imperial Pilsener? Tak to teda určite nie (Amaris 50)

Riegele BierManufaktur - Amaris 50

Nemecký pivovar Riegele nájdete v nemeckom Augsburgu. Ide o producenta piva, ktorý začal svoju históriu písať ešte v roku 1386. Prežil až do dnešných dní. Jeho ročná produkcia sa pohybuje na úrovni 200-tisíc hektolitrov, čím by sme tento pivovar mohli prirovnať napríklad k slovenskému pivovaru Steiger. Stále pritom ide o rodinnú firmu. Aj keď je základom ponuky klasika, pivovar na trh uvádza aj špeciály. My sme si kúpili škatuľu ôsmich pív, ktoré mali predstaviť šírku ponuky. Bolo v nej aj pivo s názvom Amaris 50. To bolo predstavené ako pivo navarené v štýle Imperial Pilsener.

Názov piva: Amaris 50

Pivovar: Riegele BierManufaktur

Druh piva: Imperial Pilsener (označenie pivovaru)

Krajina: Nemecko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  5,0%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ (Saazer, Opal, Hersbrucker, Tettnanger, Mittelfrüh), kvasinky.

Cena: Za škatuľu ôsmich tretinkových pív sme zaplatili necelých 17 eur.

Farba: Slámovo-žltá. Pivo je výrazne kalné.

Pena: Vysoká, nadýchaná so šľahačkovitou štruktúrou.

Vôňa: Ovocná. Náznaky citrusového ovocia ako limety či grepu.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia limety, grepu aj náznakov pomela. Horkosť stredne výrazná, doznievanie korenisto-ovocné.

7/10

Zhrnutie

Na etikete je uvedené, že ide o pivný štýl Imperial Pilsener. Ak by sme tento kúsok mali hodnotiť podľa tohto kritéria, toto pivo by prepadlo. Ale to neurobíme. Je to pivo na pomedzi štýlov IPL či APA, ktoré je voňavé, ľahko piteľné a príjemne vyskladané. Za nás je to sedem bodov. Označenie Imperial Pilsener berieme ako chybu systému.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8/10 (2 hodnotení)