Letné pivo z Hrnčiaroviec (Karpat Summer Ale California)

Karpat Summer Ale

Prvý nástrel: Leto už síce skončilo, my si ho však pripomenieme letným kúskom. Ideálne pivo na leto by malo byť ľahké, svieže a dobre piteľné. Viaceré pivovary u nás (aj vo svete) sa snažia na toto ročné obdobie navariť kúsok, ktorý by tieto parametre spĺňal. Ak by sme robili prieskum, aký letný špeciál remeselné pivovary varia, asi by vyhral ten s označením Summer Ale. Letných „ejlíkov“ ste totiž počas horúceho leta našli v ponuke viacerých pivovarov. Napríklad aj v pivovare Karpat. Ten ponúka pivo s názvom Summer Ale California. Tu však treba zdôrazniť, že tento kúsok nájdete v celoročnej ponuke pivovaru.

Názov piva: Summer Ale California

Pivovar: Pivovar Karpat, Hrnčiarovce nad Parnou

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 11 %

Obsah alkoholu: 4,6 %

Zloženie: Voda, pšeničný slad, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo sme kúpili v Tescu za jedno euro.

Farba: Sýto-žltá. Pivo je mútne, keďže je nefiltrované.

Vôňa: Jemne zachytíte ovocné tóny grep, marhule či hrozno.

Pena: Nadýchaná, zložená z jemných bubliniek.

Chuť: Už úvod je vyššie postavený a tóny sa pekne rozvíjajú aj v strede. V ňom zachytíte grep i kvetinky.  Tóny nie sú až tak našponovoné. Koncovka je príjemne horkastá.

7/10

Zhrnutie

Príjemné pivo. Ľahké a piteľné. Najviac zaujme stred, v ktorom sa k slovu dostáva citrusové ovocie, náznakom karamel aj kvetinkový dojazd. Pekne sa tu kombinuje kyslá aj sladká ovocná chuť. Hutnosť tónov mohla byť vyššia, tomuto kúsku to však neškodí. Trocha viac mi prekáža rezkosť, ale to môže byť spôsobené aj pracovaním kvasiniek. Príjemná je aj horkastá koncovka. Pivo vcelku chutilo. Dávam sedmičku. Určite podarenejšie pivo z ponuky pivovaru.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.41/10 (27 hodnotenie)